Puchar ETTU: Bogoria walczy o półfinał

Niemiecki zespół FC Saarbruecken będzie rywalem Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w ćwierćfinale Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Pierwsze spotkanie 17 stycznia, rewanż tydzień później.

Wicemistrz Polski, aby myśleć o powtórzeniu sukcesu z ubiegłej edycji – srebrny medal w Pucharze ETTU – musi w dwumeczu wyeliminować szóstą drużynę Bundesligi. FC Saarbruecken do ćwierćfinału Pucharu ETTU „spadło” z gr. B Ligi Mistrzów, w której zajęło trzecie miejsce. Niemiecki zespół nie poradził sobie z francuskim Pontoise Cergy i rosyjskim UMMC Wierchniaja Pyszma, przegrywając wszystkie mecze z tymi ekipami.

Dartom Bogoria do tej fazy rozgrywek awansowała, eliminując po drodze drużyny z Francji i Chorwacji. W 3. rundzie rozgrywek podopieczni Tomasza Redzimskiego pokonali Entente Pongiste Issenne 3:1, a w 4. – w takich samych rozmiarach – mistrza Chorwacji Dr Casl Zagrzeb. Dla polskiego klubu to trzecia szansa w historii na strefe medalową Pucharu ETTU. W 2010 roku zespół wywalczył brązowy medal, a w poprzedniej edycji – dotarł aż do finału, w którym uległ UMMC.

FC Saarbruecken to zdobywca Pucharu Niemiec z 2012 roku. Klub od 2009 roku występuje w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi. O jego sile stanowią czołowi europejscy gracze – Niemiec Bastian Steger (medalista mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich), Słoweniec Bojan Tokic (brązowy medalista mistrzostw Europy 2011 w singlu i w deblu 2009 oraz 2011) i Portugalczyk Tiago Apolonia (brązowy medalista mistrzostw Europy w deblu 2008 i 2013 oraz w drużynie – 2011).

Początek polsko-niemieckiej konfrontacji w piątek 17 stycznia o godz. 19.00 w Grodzisku Mazowieckim. Rewanżowy mecz tydzień później w Niemczech. Dartom Bogoria w historii swoich występów w europejskich pucharach eliminowała niemieckie drużyny, m.in. najbardziej utytyłowaną Borussię Duesseldorf. Triumfator tej pary w półfinale spotka się z lepszym z pary La Romagne (Francja) – Eslov Ai (Szwecja).

Dodaj komentarz