Benzef wygrał III WTK!

Jakub Benzef zwyciężył w niedzielę w Wyszogrodzie w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym juniorów. To pierwsza jego wygrana w tych zawodach.

„Najtrudniejszy mecz stoczyłem w ćwierćfinale z Jakubem Jędrzejczakiem. Przegrywałem 1:2, by wygrać 3:2. To niewygodny rywal, ale udało mi się skoncentrować na dobrej taktyce w odpowiednim momencie. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ w półfinale pokonałem ósmego kadeta w Europie Alka Wereckiego, a w finale mimo braku sił Piotrka Stępińskiego” – powiedział rozstawiony z numerem trzecim Jakub Benzef.

Zawodnik Bogorii odniósł w całym turnieju pięć zwycięstw; wygrał 15 i przegrał cztery sety. Za triumf w Wyszogrodzie zdobył 70 punktów do rankingu juniorów.

„W całych zawodach czułem się dobrze, starałem się koncentrować na aktualnych pojedynkach. Chcę teraz solidnie potrenować do III Grand Prix Polski juniorów. Wiem, co gram dobrze, a nad czym muszę jeszcze popracować” – przyznał 17-latek, który w tym sezonie zadebiutował w pierwszym składzie naszej drużyny.

W Wyszogrodzie startowali także Adrian Majchrzak (miejsce 13-16), Artur Michalczyk (25-32), Jakub Krajewski i Jakub Godawski (obaj 33-40).

Pełne wyniki

Dodaj komentarz