Trudne zadanie Daniela w Czech Open

Japończyk Koki Niwa, światowa rakieta numer 15, będzie rywalem Daniela Góraka w 1/32 finału gry pojedynczej World Touru w Czechach.

Daniel jest jedynym graczem Dartomu Bogorii i jednym z trzech reprezentantów Polski w turnieju głównym gry pojedynczej. W grupowych kwalifikacjach zwyciężył po 4:1 Serba Dragana Suboticia i Ekwadorczyka Alberto Mino. W dodatkowym barazu eliminacyjnym odpadł Robert Floras, który uległ Tajwańczykowi Liao Cheng-Tingowi 0:4 (8-11, 8-11, 4-11, 5-11). Ze swojej grupy eliminacyjnej nie zdołał wyjść Paweł Fertikowski (wygrana z Czechem Stanisławem Kucerą 4:0 i porażka z Ukraińcem Ołeksandrem Diduchem 3:4).

W turnieju głównym gry podwójnej w piątek wystąpią Floras i Fertikowski, którzy bronią tytułu zdobytego przed rokiem. W 1/8 finału zmierzą się z rumuńską parą Ovidiu Ionescu/Hunor Szocs. Walkowerem swoją grę przeciwko Słowakom Kałuznemu i Wałuchowi oddał Daniel Górak występujący z… Nigeryjczykiem Quadri Aruną. „Zgłosili mnie do turnieju bez mojej wiedzy. Chcę skoncentrować się tylko na singlu, więc wycofałem się” – wyjaśnił Daniel.

Pojedynek Daniela Góraka z Koki Niwą w piątek o godz. 16.30. Reprezentant Polski przed rokiem dotarł w Ołomuńcu do półfinału, w którym minimalnie przegrał z Japończykiem Masato Shiono. Wcześniej zwyciężył m.in. Sharatha Kamala Achantę i Patricka Franziskę.

Turniej w Czechach jest ostatnim oficjalnym sprawdzianem formy przed wyjazdowym meczem 1. kolejki Ligi Mistrzów z Borussią Duesseldorf.

Dodaj komentarz