Czas na Ligę Mistrzów

W piątek o 19.00 wyjazdowym meczem z Borussią Duesseldorf Dartom Bogoria zainauguruje rywalizację w gr. D Ligi Mistrzów. Transmisja w laola1.tv.

Podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego czeka arcytrudne zadanie. Spośród kwartetu Oh Sang Eun, Daniel Górak, Robert Floras i Paweł Fertikowski tylko temu pierwszemu udało się pokonać asa gospodarzy Timo Bolla. O sile niemieckiej ekipy stanowią także sprowadzony przed sezonem Grek Panagiotis Gionis, Hindus Sharath Kamal Achanta oraz Niemiec Patrick Franziska.

"Wszyscy zawodnicy gospodarzy grają trudny, wymagający tenis stołowy. Potrzebny jest dobry plan taktyczny, waleczność, odwaga i duża mobilizacja, żeby uruchomić cały drzemiący w naszej drużynie potencjał. Do samego początku spotkania będziemy zastanawiać się, jak zagrać przeciwko Borussii życiowe gry" – powiedział trener Dartomu Bogorii.

Legendarny zespół niemiecki to dobry znajomy mistrzów Polski. "Czarno-czerwoni" zmagali się z Borussią Duesseldorf już sześciokrotnie w fazie grupowej rozgrywek. Pozytywny bilans mają rywale, ale w pamięci grodziskich kibiców szczególnie pozostało domowe zwycięstwo Bogorii 3:1 z sezonu 2011/2012, w którym Oh sięgnał po komplet punktów (m.in. zwycięstwo 3:2 z Timo Bollem, ze stanu 1:2 i 6-10).

Dla naszej drużyny będzie to już piąty start w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie. Bogoria ma na swoim koncie dwa ćwierćfinały – w debiutanckim sezonie 2008/2009 oraz 2011/2012.

Bezpośrednia transmisja piątkowego meczu o godz. 19.00 na stronie laola1.tv.

Dodaj komentarz