ITTF: Górak – Wang o 15.30

Dziś o 15.30 Daniel Górak zmierzy się z byłym mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim Wangiem Hao w 1/32 finału Swedish Open.

Zawodnik Bogorii to jeden z dwóch reprezentantów Polski, którzy przeszli eliminacje do turnieju głównego (obok Jakuba Dyjasa). Górak pokonał w nich Fina Markusa Myllarinena 4:0 i w zaciętym boju Szweda Mattiasa Oversjo 4:3 (11-9 w siódmym secie). W pierwszej rundzie głównych zmagań zagra z Chińczykiem Wang Hao, aktualnie szóstą rakietą świata.

W kwalifikacjach nie powiodło się Pawłowi Fertikowskiemu. W pierwszej grze grodziski tenisista stołowy zwyciężył Bośniaka Admira Duranspahicia 4:1, lecz w drugiej uległ reprezentującemu Singapur Wu Zhikangowi (93. ITTF) 2:4, mimo że prowadził 2:0. Po raz pierwszy od 1996 roku, kiedy to rozpoczął się cykl Pro Tour, kwalifikacje do turnieju głównego gry pojedynczej w całości rozegrano systemem pucharowym.

Polscy gracze nie znaleźli się w turnieju głównym gry podwójnej. Górak będący w parze z Bartoszem Suchem nie przystąpili do gry ze szwedzką parą Andersson/Persson, a Fertikowski z Patrykiem Zatówką przegrali w drugiej rundzie eliminacji z Anglikami Drinkhall'em i Pitchford'em 0:3. W pierwszej pewnie pokonali łotewsko-szwajcarski duet Burgiss/Hotz 3:0.

Transmisja dzisiejszego spotkania Daniela z Wangiem Hao od 15.30 na itTV!

Dodaj komentarz