HO: rewelacyjni Polacy

Daniel Górak i Paweł Fertikowski w świetnym stylu awansowali do najlepszej "16" turnieju gry pojedynczej ITTF World Tour w Budapeszcie.

Awans reprezentantom Polski zapewniły pewne wygrane: Góraka z Serbem Zoltem Pete 4:0 i Fertikowskiego 4:0 z Czechem Lubomirem Jancarikiem. Wcześniej "Góra" wygrał z Węgrem Nandorem Ecsekim 4:1, a "Fertik" pokonał 72. w rankingu ITTF Lee Sang Su z Korei Południowej 4:2 (kiedyś Koreańczyk był nawet 22.).

W 1/8 finału indywidualny mistrz Polski zmierzy się z Francuzem Benjaminem Brossierem, a brązowy medalista IMP spotka się z… byłym graczem Bogorii Jiangiem Tianyiem (Hongkong).

W pierwszej rundzie singla nie powiodło się Robertowi Florasowi. Trzeci z zawodników Bogorii i reprezentantów Polski przegrał z Rosjaninem Aleksiejem Liwiencowem 1:4.

Eliminacje gry podwójnej tylko przez dwie rundy toczyły się po myśli Polaków. Para Górak/Wang Zeng Yi po dwóch wygranych prowadziła z czeskim deblem Konecny/Tregler już 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3. Fertikowski i Floras mimo stanu 2:1 w setach i 8:8 ulegli Szwedom Anderssonowi i Tornkvistowi 2:3.

Początek gier o ćwierćfinał singla w sobotę o godz. 14.45.

Dodaj komentarz