Zwycięstwo w Grudziądzu!

Robert Floras zdobywając komplet punktów poprowadził Dartom Bogorię po zwycięstwo z Olimpią-Unią Grudziądz 3:2 w hicie 16. kolejki superligi.

"Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku, bo trochę poprawia mi humor po mistrzostwach Polski. Zdobyłem w nich medal, ale czuję niedosyt, bo i w singlu, i w deblu mogło być jeszcze lepiej. Przed nami turniej World Tour w Niemczech, a potem play-off, w którym zapowiadamy walkę o obronę tytułu" – powiedział Floras.

Najmłodszy zawodnik Dartomu Bogorii w Grudziądzu pokonał Bartosza Sucha 3:1 i Chińczyka Pan Denga 3:0. Decydujący punkt dla naszej drużyny zdobył Daniel Górak, który przy stanie 8:4 w pierwszym secie zakończył grę – krecz Bartosza Sucha. Po punkcie dla wicemistrzów kraju zdobyli Pan (zwycięstwo z Górakiem 3:2) i Wang Yanga, który pokonał  po ciekawym i stojącym na wysokim poziomie widowisku Pawła Fertikowskiego 3:1.

Nasz zespół przerwał passę 13 kolejnych ligowych zwycięstw Olimpii-Unii Grudziądz, jednak to rywale z dorobkiem 43 punktów triumfowali w sezonie zasadniczym. Dartom Bogoria zdobyła ich 35 i do decydującej części rozgrywek przystąpi z drugiego miejsca. O tym, kto będzie rywalem naszego klubu w półfinale, przesądzą wtorkowe mecze grupy mistrzowskiej.

Początek play-off we wtorek 24 marca. Podopieczni Tomasza Redzimskiego pierwsze spotkanie rozegrają na wyjeździe.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Pan Deng – Daniel Górak 3:2 (11:6, 12:10, 7:11, 7:11, 11:8)
Bartosz Such – Robert Floras 1:3 (8:11, 8:11, 11:8, 7:11)
Wang Yang – Paweł Fertikowski 3:1 (11:7, 7:11, 11:7, 13:11)
Pan Deng – Robert Floras 0:3 (7:11, 13:15, 8:11)
Bartosz Such – Daniel Górak 0:3 w.o.

Dodaj komentarz