Powtórka sprzed dwóch lat

Czas na fazę play-off Wschodzący Białystok Superligi. W półfinale Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki gra z Kolpingiem Frac Jarosław. Pierwszy mecz 25 marca na Podkarpaciu, rewanż 28 marca w Grodzisku.

Mistrzom Polski do obrony tytułu pozostały cztery – ale za to najtrudniejsze – kroki. Pierwszy z nich mogą wykonać w wyjazdowym meczu w Jarosławiu, w którym zwycięstwo znacznie przybliży ich do finału. Decydująca batalia rozegra się już w Grodzisku Mazowieckim, gdzie Bogoria zagra o swój dziewiąty finał mistrzostw Polski z rzędu.

Grodzisko – jarosławska konfrontacja to powtórka półfinału play-off z sezonu 2012/2013. Wtedy w trzech spotkaniach awans do finału zapewnili sobie podopoieczni Tomasza Redzimskiego, zostawiając Wanga Zeng Yi i jego kolegów w pokonanym polu.

W sezonie zasadniczym obecnych rozgrywek mistrzowie Polski zajęli drugie miejsce, tuż przed zespołem z Podkarpacia. Dartom Bogoria wygrała 12 z 16 spotkań, o jedno więcej niż półfinałowi rywale z Jarosławia. W bezpośrednich meczach "czarno-czerwoni" zwyciężyli dwukrotnie – u siebie 3:0, na wyjeździe 3:2. Spora w tym zasługa Oh Sang Euna, który w tych grach zdobył połowę punktów drużyny.

Od postawy Koreańczyka wiele zależeć będzie również i teraz. Solidnie muszą zaprezentować się Polacy w składzie Bogorii: Daniel Górak, Paweł Fertikowski i Robert Floras. W ekipie gości szczególnie trzeba uważać na byłego gracza zespołu z Grodziska Wanga Zeng Yi, a także na doświadczonego obrońcę Jewgienija Szczetinina. Skład brązowych medalistów DMP uzupełnia Witalij Niechwiedowicz, który w tym sezonie już pokazał, że potrfai pokonać nawet Góraka.

Początek rewanżowego meczu półfinału play-off superligi o godz. 16.00. Bezpośrednia transmisja na stronie internetowej www.superliga.com.pl.

Ceny biletów na mecz z Kolpingiem:
Młodzież do 18. roku życia – wstęp wolny
Dorośli – 15 zł
Z kartą kibica – 7 zł

Dodaj komentarz