MŚ: startuje gra pojedyncza

Reprezentanci Polski rozpoczynają rywalizację w singlu i deblu MŚ w Suzhou. W 1/16 finału miksta jest już Paweł Fertikowski i Katarzyna Grzybowska.

Przeciwnikiem najwyżej rozstawionego z Polaków Daniela Góraka (nr 44.) w 1/64 finału gry pojedynczej jest Michael Tauber (Izrael). To spotkanie we wtorek o godz. 10.15 czasu polskiego. O godz. 11.00 swoją grę z Chen Weixingiem (Austria, nr 53.) rozpocznie Paweł Fertikowski.

W pierwszej rundzie gry podwójnej (1/32 finału) Górak i Jakub Dyjas zmierzą się z Francuzami Adrienem Mattenetem i Abdelem-Kaderem Salifou (godz. 6.30).

Najwcześniej, bo o 4.30 trzeci dzień mistrzostw świata zainauguruje Paweł, który wspólnie z Katarzyną Grzybowską zagra przeciwko Tomasowi Konecnemu oraz Hanie Matelowej (Czechy) w 1/16 finału miksta. Wcześniej Polacy zwyciężyli włoską parę Mutti/Piccolin 4:3 oraz mikst z Chile Gomez/Low 4:1.

Paweł Fertikowski ma za sobą w Suzhou już trzy spotkania w kwalifikacjach singla. Pokonał w nich rywali z Finlandii, Togo oraz Kazachstanu, by zapewnić sobie miejsce w najlepszej 128 graczy turnieju.

Dodaj komentarz