Szóste złoto w powietrzu

Już tylko dwie wygrane dzielą Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki od szóstego w historii klubu mistrzostwa Polski. We wtorek o 18.30 pierwszy mecz finału z Olimpią-Unią Grudziądz.

Drużyny z Grodziska Mazowieckiego i Grudziądza są najlepsze w superlidze od lat. W sezonie 2010/2011 pierwszy raz spotkały się w finale rozgrywek, by ponownie skrzyżować rakiety w kampanii 2012/2013, 2013/2014 oraz biężącej. Z bilansem 2-1 lepsi w decydujących starciach są zawodnicy Piotra Szafranka.

W aktualnym sezonie bilans między mistrzem a wicemistrzem Polski jest remisowy – 1-1. Olimpia wygrała w Grodzisku 3:0, a w rewanżu 3:2 triumfowali podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego. W historii wzajemnych konfrontacji w superlidze grodziszczanie prowadzą 14-8, a pierwszy mecz na tym poziomie rozegrano w sezonie 2006/2007.

W półfinale Dartom Bogoria pokonała Kolping Frac Jarosław, a Olimpia-Unia zwyciężyła Dekorglass Działdowo. "Czuję się dobrze i jestem gotowy na finał. Rywale grają w innym składzie niż rok temu, dlatego będzie to znacznie cięższe, bardziej wymagające spotkanie. Musimy szczególnie uważać na defensora Wang Yanga, pozostałych rywali dobrze znamy" – przyznał Robert Floras.

Tak mocnego składu finału Wschodzący Białystok Superligi jeszcze nie było. Konfrontacja Oh Sang Euna z liderem rywali Kaii Yoshidą może być ozdobą nie tylko finału, ale również całego trwającego od października sezonu. A oprócz nich zobaczymy najlepszych graczy ligi: Daniela Góraka, Pawła Fertikowskiego i Florasa, a także Wanga, Patryka Zatówkę, Bartosza Sucha oraz Pan Denga.

"Takiego finału jeszcze nie było. Obie drużyny sięgają po najcięższe armaty. To będzie historyczny mecz, dlatego i my, i kibice nie możemy się go już doczekać. Liczymy na naszego lidera Oha, który może zdobyć dwa punkty, ale zwycięstwo możemy odnieść tylko całym zespołem" – zapewnił Floras.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki celuje w szósty złoty medal mistrzostw Polski (poprzednio triumfowała w latach 2008-2010, 2012 i 2014). Drużyna z Grudziądza wywalczyła mistrzowski tytuł w 2001, 2011 oraz 2013 roku. Rywalizacja w play-off toczy się do dwóch zwycięstw. Rewanż zostanie rozegrany w piątek 22 maja o godz. 18.00 w hali grudziądzan.

Dodaj komentarz