Już jutro „Wielki Mecz”. Czas na pierwsze zwycięstwo Bogorii w LM

Po 9 miesiącach do hali w Grodzisku Mazowieckim wraca tenis stołowy na najwyższym poziomie. Już jutro o godzinie 18.30 w ramach trzeciej kolejki rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów zespół Bogorii podejmie Francuską drużynę ASTT Chatres.

Pomimo, że nasz zespół przegrał dwa pierwsze mecze, zaś zespół z północy Francji je wygrał podopieczni Tomasza Redzimskiego wcale nie muszą jutro stać na straconej pozycji. Pokazuje to chociażby bardzo dobra postawa drużyny w rozgrywkach rodzimej Superligi, gdzie Dartom Bogoria wygrała wszystkie pięć spotkań i jest wiceliderem tabeli. Kolejny argument stojący za grodziszczanami to debiut w naszych barwach Jung Youngsika, który rozgrywa najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Przypomnijmy, że w tym roku wygrywał już Pro Toury w Australii i Korei Południowej po drodze pokonując wyżej notowanych przeciwników. Optymizmem napawa również bardzo szybka aklimatyzacja Junga w Polsce. Widać to było we wtorkowym spotkaniu z Energą-Manekin Toruń, gdzie bardzo pewnie 3:0 w setach pokonał zawsze groźnych Chen Weixinga i Cazuo Matsumoto.

Bardzo ważna w jutrzejszym meczu będzie również dyspozycja Daniela Góraka i Jakuba Kosowskiego. "Góra" rozgrywa również świetny sezon, dzięki któremu dotarł na najwyższe w swojej karierze 52. miejsce w rankingu ITTF. Jednak ostatnimi czasy może mu brakować trochę świeżości, ze względu na bardzo napięty terminarz turniejów międzynarodowych i spotkań ligowych. Jednak liczymy, że w spotkaniu z ASTT Chatres nieoceniona grodziska publiczność doda Danielowi dodatkowej energii. Również pozytywne wieści płyną do nas odnośnie formy Jakuba Kosowskiego. Po kontuzji barku nie widać już śladu, a i forma ostatnio bardzo zwyżkuje. Jak na razie "Kosa" w Superlidze  wygrał 4 spośród 6 meczów indywidualnych oraz zajął 3. miejsce w pierwszym Grand Prix Seniorów. Te wszystkie czynniki świadczą o tym, że Bogoria postara się jutro sprawić miły prezent swoim kibicom.

Z kolei zawodnicy drużyny z Chatres również znajdują się ostatnio w bardzo dobrej formie. Robert Gardos w niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy zdobył złoty medal w drużynie  i srebrny w deblu. Złoto w grze podwójnej powędrowało do kolegi Austriaka z drużyny Joao Monteiro, zaś brąz w singlu na tej samej imprezie zdobył Par Gerell. Trzeba również pamiętać o zawsze groźnym Gao Ningu z Singapuru, który jest liderem drużyny. Jak wcześniej informowaliśmy ogromną siłą Francuzów jest wyrównany skład. Wszyscy zawodnicy rywali Bogorii znajdują się między 20, a 40 miejscem w światowym rankingu ITTF. Te wszystkie informację świadczą o tym, że będziemy w piątkowy wieczór widowiska na najwyższym światowym poziomie.

Przypomnijmy, że ze względu na chęć umożliwienia jak największej ilości kibiców obejrzenia naszego nowego zawodnika Jung Youngsika, zarząd klubu zdecydował się obniżyć o połowę ceny biletów, do 15 zł. Dlatego też prosimy i zapraszamy wszystkich kibiców, którzy mają wolny piątkowy wieczór, aby przyszli na halę przy ulicy Wesfala 3a i gorącym dopingiem wsparli naszych zawodników.

Poniżej link do transmisji na żywo dla tych, którzy nie będą mogli przyjść na jutrzejszy mecz.

http://www.laola1.tv/partner/v4player/index.php?identifier=ttclgrodzickmazowiecki

Dodaj komentarz