Superliga: Hit 7.kolejki z udziałem Bogorii w Bytomiu

Już jutro dojdzie do niezwykle ciekawego pojedynku w ramach siódmej kolejki Superligi, drużyna Bogorii podejmie na wyjeździe zespół Polonii Bytom. Początek spotkania o godzinie 18.

W rozgrywkach Superligi tenisiści Dartomu Bogorii kroczą od zwyciestwa do zwycięstwa i z kompletem sześciu zwycięstw zajmują drugą pozycję w tabeli tuż za Olimpią Grudziądz. Nasz jutrzejszy rywal jest jedną z rewelacji tegorocznego sezonu i z dorobkiem 13 punktów plasuje się dwie pozycje niżej niż podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego. Warto również wspomnieć, że zespół ze Śląska jest niepokonany jak do tej pory we własnej hali i potrafił wygrać z  teoretycznie mocniejszą drużyną, czego przykładem może być zwycięstwo 3:1 nad ekipą Dekorglassu Działdowo, z którą w sobotę w Grodzisku Mazowieckim zmierzy się Bogoria.

Liderem bytomian w tym sezonie jest Tomas Konecny, który w rankingu indywidualnym Superligi zajmuje bardzo wysoką drugą pozycję. Czech w tym sezonie ma na "rozkładzie" m.in Peng Tanga, który w światowym rankingu ITTF plasuje się na 16. pozycji. Konecnego we wtorkowym spotkaniu będą wspierać Niagol Stoyanov i Paweł Chmiel.

Nasz zespół na Śląsk wybrał się w krajowym składzie: Daniel Górak, Jakub Kosowski i Paweł Fertikowski. Jutrzejsze starcie będzie miało szczególny wymiar dla Kuby, który urodził się w Bytomiu i jeszcze w zeszłym sezonie reprezentował barwy Polonii. W rozgrywkach 2014/2015 Bogoria dwukrotnie mierzyła się z bytomianami. Na wyjeździe zwyciężyliśmy 3:0, jednak w lutym tego roku we własnej hali to nasi rywale byli górą, wygrywając 3:1. Jak będzie jutro? Miejmy nadzieję, że nasz zespół podtrzyma świetną passę z tego sezonu w Superlidze i dopisze kolejne trzy punkty do tabeli.

 

 

Dodaj komentarz