Superliga: We wtorek mecz z Zieloną Górą.

We własnej hali w najbliższy wtorek o godzinie 18 Bogoria zmierzy się z Palmiarnią Zielona Góra. Spotkanie to będzie rozegrane w ramach 14. kolejki Superligi.

Rywalizacja z drużyną z województwa Lubuskiego będzie bardzo ważna dla naszej drużyny. Po 13. kolejkach bieżącego sezonu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zajmują piąte miejsce w tabeli rozgrywek, tracąc zaledwie jeden punkt do czwartej Polonii Bytom, Owe czwarte miejsce jest bardzo ważne dla zespołu Bogorii gdyż gwarantuje start w Play-Offach i walkę o medale. W tym celu naszej drużynie ma pomóc niepokonany w tym sezonie w Superlidze Oh Sang Eun, który przyleciał do Polski w czwartek i zagra w następnych meczach Bogorii.

To właśnie Oh był bohaterem pierwszego spotkania pomiędzy tymi drużynami. Koreańczyk wygrał oba swoje pojedynki singlowe, a nasi zawodnicy zwyciężyli 3:1. Na podobny rezultat i trzy punkty liczymy we wtorek. Oprócz Oha w rywalizacji przeciwko Zielonej Górze wystąpią również wracający z międzynarodowych zawodów Daniel Górak oraz podbudowany ostatnim dobrym występem na Grand Prix Polski Jakub Kosowski.

Nasz najbliższy przeciwnik z kolei plasuje się na 9. miejscu w tabeli Superligi. Podopieczni trenera Pawła Sroczyńskiego bardzo dobrze rozpoczęli sezon pokonując m.in. wicelidera rozgrywek Dekorglass Działdowo. Duży udział w zwycięstwach Palmiarni mieli Taku Takakiwa oraz legenda Szwedzkiego tenisa stołowego Jorgen Persson. Jednak ze względu na ich nieobecność w kilku ostatnich potyczkach zielonogórzanie przegrali kilka meczy i w tabeli przesunęli się na wspomniana dziewiątą pozycję. Jednak jeśli do Grodziska Mazowieckiego zawita, któryś ze wspomnianej dwójki możemy być świadkami naprawdę wyrównanej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. Oprócz nich barw Palmiarni bronią w tym sezonie: wielokrotny Mistrz Polski Lucjan Błaszczyk, Czech Miroslav Horejsi oraz Kamil Nalepa.

Dla wszystkich kibiców zarząd klubu przygotował jeszcze jedną bardzo miłą niespodziankę w postaci nowego transferu, który będzie prawdziwym hitem transferowym. Więcej informacji dowiecie się Państwo w trakcie wtorkowego meczu, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz