Młoda Bogoria Na Grand Prix Polski Kadetów

Na miejscach 41-48 uplasowali się w Luboniu Szymon Wiśniewski i Artur Michalczyk 49-56 to z kolei pozycja Martyny Lis w turnieju Kadetek.

Niestety żadnemu z naszych zawodników nie udało się zająć pierwszego bądź drugiego miejsca w grupie dającego awans do najlepszej 32 zawodów. Najbliżej tego celu byli nasi kadeci, którzy zajęli trzecie miejsca. Szymon sprawił miłą niespodziankę pokonując rozstawionego w całych zawodach z numerem 10 Andrzeja Kopeckiego. Jednak był to jedyny wygrany pojedynek Wiśni w trzech meczach i mimo, że jego bilans był identyczny jak dwóch innych zawodników (jedno zwycięstwo i dwie porażki) to jednak stosunek setów zadecydował, że zajął on trzecią pozycję w grupie. Z kolei Artur również wygrał tylko jeden pojedynek w grupie 3:0 z Konradem Kołachą. Mimo zaciętej walki i porażki 2:3 z najwyżej rozstawionym w całych zawodach Janem Zandeckim (Artur w tym meczu prowadził już 2:1), decydujący mecz o wyjście z grupy Michalczyk przegrał 0:3 z Damianem Korczakiem. Obydwaj nasi zawodnicy przegrali swoje gry od tyłu i ostatecznie zajęli miejsca 41-48.

Na czwartym miejscu rozgrywki grupowe ukończyła Martyna Lis. Podopieczna trenera Darka Budzicha najbliżej zwycięstwa w spotkaniach grupowych była z Mają Zielińską, jednak mimo prowadzenia 2:1 ostatecznie przegrała ten pojedynek 2:3. W swoim ostatni meczu turnieju w Luboniu o miejsca od tyłu Martyna pewnie 3:0 pokonała Patrycję Ciepłowską. To zwycięstwo dało jej ostatecznie miejsce 49. w całych zawodach.

Dodaj komentarz