Superliga: W czwartek z Jarosławiem o Play-Offy

Już w najbliższy czwartek o godzinie 18 Bogoria we własnej hali zagra kolejny niezwykle ważny mecz w walce o czwarte miejsce po rundzie zasadniczej. Naszym rywalem będzie zespół Kolpinga Frac Jarosław.

Po poniedziałkowej wygranej Polonii Bytom za trzy punkty nasza drużyna spadła w tabeli Superligi na 5. miejsce, które nie daje awansu do walki o medale tegorocznych rozgrywek. Obecnie podopieczni Tomasza Redzimskiego do bytomian tracą trzy punkty, jednak mają jeszcze jeden zaległy mecz na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo, który zostanie rozgerany 1 Maja. Sytuacja ta powoduje, że gracze Bogorii nie mogą sobie już pozwolić na stratę punktów jeśli chcą zakończyć sezon zasadniczy w pierwszej czwórce. W 20. kolejce spotkań Bogoria zmierzy się z trzecim w tabeli Kolpingiem Frac Jarosław, który obecnie znajduje się na 3. pozycji w tabeli  z sześciopunktową przewagą nad zespołem z Grodziska Mazowieckiego.

W drużynie z Podkarpacia, która jest jedną z rewelacji rozgrywek występuje dwóch byłych tenisistów Bogorii. O sile Kolpinga stanowi Wang Zeng Yi, który jest liderem rankingu indywidualnego  w tym sezonie Superligi. W przeszłości popularny "Wandżi" w barwach Bogorii zdobywał cztery tytuły Drużynowego Mistrza Polski, a także docierał z naszą drużyną do ćwierćfinału elitarnej Ligi Mistrzów. Czwartkowy mecz będzie również wyjątkowy dla Roberta Florasa, który powraca do grodziskiej hali przy ulicy Westfala 3a. Robert, który w zakończonym Warsaw Polish Open osiągnął świetny rezultat docierając do najlepszej 16 w singlu, koszulkę Bogorii zakładał aż przez sześć sezonów zdobywając dla nas wiele ważnych punktów. Ostatnim elementem układanki trenera Kamila Dziukiewicza jest Bartosz Such, który w przeszłości potrafił wygrywać już z naszym Danielem Górakiem oraz Oh Sang Eunem.

Na szczęście również i nasi zawodnicy pokazują, że ostatnio są w lepszej formie. Daniel Górak pozytwynie zaprezentował się zarówno w turnieju kwalifikacyjnym w Halmstadzie jak i w warszawskim Pro Tourze. Kuba Kosowski z kolei w przerwie ligowej występował w turnieju challenger series w niemieckim Ochsenhausen, gdzie zajął wysokie czwarte miejsce. Na Torwarze był z kolei bardzo blisko pokonania bardzo groźnego Chorwata Frane Kojicia. O formę Oh Sang Euna nie mamy się co martwić bo nie raz już w tym sezonie pokazywał, że jest motorem napędowym naszego zespołu i z bilansem 13-2 zajmuje czwarte miejsce w rankingu indywidualnym.

Oprócz tenisowego spektaklu na przybyłych 28 Kwietnia o godzinie 18 kibiców będzie czekać wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest akcja "Zabierz buty i rakietkę na mecz". Wszyscy kibice którzy wezmą ze sobą na to spotkanie rakietkę oraz buty na zmianę będą mieli możliwość zagrania z dwukrotnym medalistą olimpijskim Oh Sang Eunem oraz Mistrzem Polski z tego roku w deblu Danielem Górakiem. Oprócz tego organizatorzy meczu przygotowali wiele konkursów z atrakcjami oraz pokazów w przerwie meczu.

Dodaj komentarz