Martyna Lis druga w finale pocieszenia w Cetniewie

W sobotę i niedzielę Martyna Lis oraz Artur Michalczyk rywalizowali w Międzynarodowym turnieju w Cetniewie, Martyna doszła w nim do finału pocieszenia w singlu.

Pro Tour w Centralnym Ośrodku Sportowym był jednym z pierwszych międzynarodowych występów Artura i Martyny. W zawodach które rozgrywane były w kategorii kadetów wystąpiło blisko 70 zawodników z całego świata. Nasi zawodnicy start rozpoczęli od grupowych kwalifikacji, w których oboje zajęli trzecie miejsce. Artur w swojej czteroosobowej grupie oba pojedynki z bardzo mocnymi zawodnikami z Niemiec i Singapuru przegrał 2:3 w setach po wyrównanych spotkaniach. Martyna z kolei występowała w grupie trzyosobowej i oba mecze grupowe przegrała po 0:3 z zawodniczkami z Węgier i Białorusi.

Brak zwycięstwa chociaż w jednej partii nasza tenisistka powetowała sobie w turnieju pocieszenia, w którym doszła do samego finału. Lis w drodze do decydującego pojedynku doszła wygrywając po drodze 4 spotkania. Co więcej z reprezentantek Polski występujących we wspomnianym turnieju pocieszenia Martyna osiągnęła najlepszy wynik. W finale podopieczna trenera Dariusza Budzicha uległa 1:3 Raguel Martins z Portugalii. Niestety w ślady Martyny nie udało się pójść Michalczykowi, który w turnieju pocieszenia przegrał już w pierwszym pojedynku 0:3 z Maksymilianem Miastowskim.

Dodaj komentarz