Youngisk drugi w Croatia Open

W zakończonym World Tourze Jung Youngisk dotarł do finału singla w którym przegrał z Joo Saehyukiem 3:4. Do ćwierćfinału dotarł z kolei Panagiotis Gionis.

Turniej w Zagrzebiu był jednym z ostatnich zawodów międzynarodowch przed najważniejszą imprezą czterolecia czyli Igrzyskami Olimpijskim w Rio de Janeiro. Bardzi dobrze zaprezentował się w nich Koreański zawodnik Bogorii, który w drodze do wielkiego finału w singlu wyeliminował m.in Jakuba Dyjasa, który był partnerem deblowym Daniela Góraka w Chorwacji. W półfinale zawodów z kolei Jung pokonał 4:1 w setach 7 zawodnika rankingu ITTF CHUANG Chih-Yuana. W decydującym o zwycięstwie w całym turnieju pojedynku mimo prowadzenia 2:0 i 3:2 uległ on swojemu reprezentacyjnemu koledze Joo Saehyukowi.

Do udanych start w stolicy Chorwacji może zaliczyć również nowy nabytek Bogorii Panagiotis Gionis, który dotrał do ćwierćfinału singla po drodze eliminując 8 rakietę świata WONG Chun Tinga, który obecnie jest zawodnikiem Dekorglassu Działdowo. Niestety w meczu, którego stawką był awans do półfinału nie sprostał on innemu tenisiście z Hongkongu HO Kwan Kitowi. Mimo wszystko z pewnością poprawi on swoją i tak wysoką 31. pozycję w rankingu ITTF. Na pierwszej rundzie singla oraz ćwierćfinale debla swój udział w Croatia Open zakończył Daniel Górak.

Dodaj komentarz