Japonia pierwszym rywalem Biało Czerwonych w Rio

Dziś odbyło się losowanie turnieju olimpijskiego tenisa stołowego. W pierwszej rundzie przeciwnikami reprezentacji Polski będzie Japonia.

Zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni to finaliści tegorocznych DMŚ, które rozgrywane były w Malezji. Ich liderem jest plasujący się na 6. miejscu w światowym rankingu ITTF Jun Mizutani. Oprócz niego barwy Japonii w Rio de Janeiro reprezentować będą Niwa Koki oraz Maharu Yoshimura. W turnieju drużynowym wystąpi zaledwie 16 drużyn, więc dwa zwycięskie spotkania dają awans do strefy medalowej. Przypomnijmy, że w trakcie Igrzysk Olimpijskich, które rozpoczynają się za trzy dni oprócz naszego Daniela Góraka w turnieju drużynowym wystąpi, także Wang Zeng Yi i Jakub Dyjas. Swoje spotkanie przeciwko Japonii nasi zawodnicy rozegrają  12 lub 13 Sierpnia.

Nasza żeńska reprezentacja również w pierwszej rundzie spotka się z kadrą Japonii. Oprócz losowania turnieju drużynowego, rozlosowana została drabinka turnieju indywidualnego w którym wystąpi czworo naszych reprezentantów. Oni swoje zmagania rozpoczną już 6 Sierpnia, a poniżej wyniki ich losowania.

1 runda
Katarzyna Grzybowska-Franc – Monika Batra (Indie)
Jakub Dyjas – David Powell (Australia) albo Marcelo Aguirre (Paragwaj)

2 runda
Li Qian – Daniela Dodean-Monteiro (Rumunia) albo Mouma Das (Indie)
ew. Katarzyna Grzybowska-Franc – Kim Song I (Korea Płn.)
Wang Zeng Yi – Bojan Tokić (Słowenia) albo Noshad Alamiyan (Iran)
ew. Jakub Dyjas – Alexander Shibaev (Rosja)

3 runda
ew .Li Qian – Ai Fukuhara (Japonia)
ew. Grzybowska-Franc – Kasumi Ishikawa (Japonia)
ew. Wang Zeng Yi – Tiago Apolonia (Portugalia)
ew. Jakub Dyjas – Timo Boll (Niemcy)

 

Dodaj komentarz