Jung i Gao Ning zagrają w Pucharze Świata

Zawodnicy Bogorii wystąpią na początku października w prestiżowej imprezie, która zostanie rozegrana w niemieckim Saarbrucken.

Puchar Świata to oprócz Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata najważniejsza impreza w tenisie stołowym. Udział w niej bierze 20 najlepszych zawodników z całego globu. Gao Ning start w turnieju zapewnił sobie dzięki czwartemu miejscu w tegorocznym Pucharze Azji. Z kolei Jung Youngsik otrzymał od Międzynarodowej Federacji ITTF dziką kartę. Jest to niewątpliwie efekt jego bardzo dobrej gry w trakcie Igrzysk Olimpijskich, gdzie jak równy z równym walczył w turnieju indywidualnym z późniejszym złotym medalistą Ma Longiem. Również w rozgrywkach drużynowych nasz zawodnik był o krok od pokonania Zhang Jike, który jest Mistrzem Olimpijskim z Londynu.

Oprócz naszych tenisistów stołowych w Saarbrucken wystąpi jeszcze jeden zawodnik Superligi Wong Chun Ting, który w najbliższym sezonie będzie bronił barw Dekorglassu Działdowo. Głównym faworytem do odniesienia końcowego tryumfu będzie z pewnością wspomniany wcześniej Ma Long oraz jego rodak Xu Xin. W trakcie zawodów zawodnicy będą walczyć nie tylko o zwycięstwo czy medale, ale także o bardzo duże pieniądze. Zwycięzca całego turnieju otrzyma bagatela 45 tys. dolarów. Zwycięzcą Pucharu Świata w 1988 roku został świętej pamięci Andrzej Grubba, dla którego był to największy sukces w karierze.

Dodaj komentarz