TTC Ostrava-Bogoria 0:3

Bardzo ważne zwycięstwo w meczu wyjazdowym odnieśli nasi zawodnicy, pokonując Czeski zespół w Ostrawie 3:0.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego udali się na spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami by przedłużyć swoje szanse na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Gospodarze liczyli z kolei, że w przypadku zwycięstwa z Bogorią cały czas będą w grze o trzecie miejsce w grupie C, które daje promocję do Pucharu ETTU. Zespół TTC Ostrava 2016 przystąpił do rywalizacji osłabiony brakiem swojego lideraHung Chieh Chianga, którego zastąpił legenda czeskiego tenisa stołowego Petr Korbel, medalista Mistrzostw Europy i Świata. Wspomniany Korbel stoczył pasjonujący bój z Danielem Górakiem, ale po kolei…

W pierwszej grze wieczoru zmierzyli się Alexandr Karakasevic i Gao Ning. Singapurczykowi bardzo zależało, aby wygrać to spotkanie i w pewnym sensie zrehabilitować się za dwie ostatnie porażki singlowe w meczach Champions League. Naszemu zawodnikowi sztuka ta udała się w 100 procentach. Mimo wyrównanej walki w pierwszym secie (wygranym przez Ninga 12:10), zapowiadającym wyrównane spotkanie, kolejne partie ułożyły się pod dyktando naszego zawodnika. Serbowi nie pomagały nawet efektownie wygrywające przez niego piłki z backhandu. Gao wygrał pewnie 3:0 i wyprowadził Bogorię na prowadzenie.

Zdecydowanie najciekawszy i najbardziej wyrównany był wspomniany mecz Petra Korbela i Daniela Góraka. Korbel mimo 45 lat cały czas utrzymuje bardzo wysoką formę, co pokazał w meczu z Danielem. Po trzech setach prowadził on już 2:1 w setach, jednak Góra nie zamierzał odejść od stołu jako pokonany w tej rywalizacji. Wygrał czwartą partię i doprowadził do tie-breaka, w którym raz jeden raz drugi zawodnik miał piłki meczowe. Ostatecznie zwycięsko z tego horroru 19:17 w decydującym secie wyszedł Daniel i powiększył nasze prowadzenie w całym spotkaniu.

Przy prowadzeniu 2:0 dla Bogorii w bardzo komfortowej sytuacji do stołu podchodził Panagiotis Gionis, który za przeciwnika miał Tomasa Treglera. Panos potwierdził, że należy do światowej czołówki tenisa stołowego i bez większych problemów 3:0 uporał się ze swoim przeciwnikiem przypieczętowując tym samym bardzo ważne zwycięstwo naszej drużyny. Tym samym nasi zawodnicy zapewnili sobie minimum trzecie miejsce w grupie C, dające awans do wspomnianego Pucharu ETTU.

W drugim spotkaniu naszej grupy FC Saarbrucken TT we własnej hali podejmie jutro G.V. Hennebont. W przypadku zwycięstwa niemieckiej drużyny, Bogoria stoczy bezpośredni bój z Hennebont o drugie miejsce w grupie. A nasi zawodnicy po dzisiejszym spotkaniu udają się prosto do Bytomia gdzie w sobotę podejmą ponownie na wyjeździe w Lotto Superlidze miejscową 3S Polonie. Początek tego starcia o godzinie 18. Z kolei do Grodziska Mazowieckiego Lotto Superliga powraca już 2 Grudnia, a naszym rywalem będzie wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

TTC Ostrava 2016-Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Alaxandr Karakasevic-Gao Ning 0:3 (10:12,8:11,4:11)
Petr Korbel-Daniel Górak 2:3 (11:7,5:11,11:8,8:11,17:19)
Tomas Tregler- Gionis Panagiotis 0:3 (7:11,8:11,6:11)

 

 

Dodaj komentarz