Bogoria nowym liderem Lotto Superligi

W meczu na szczycie Lotto Superligi Bogoria pokonała na wyjeździe AZS Unię Gdańsk 3:1. Dzięki temu zwycięstwu nasi zawodnicy awansowali na fotel lidera rozgrywek.

Nasi zawodnicy wybrali się na Pomorze z chęcią odzyskania miana najlepszej drużyny bieżącego sezonu Lotto Superligi. Unia w dotychczasowych meczach we własnej hali nie poniosła żadnej porażki i wydawało się, że w rywalizacji z nami są minimalnymi faworytami. Bogoria chciała zrehabilitować się za porażkę w ostatniej kolejce z Dekorglassem Działdowo. Sztuka ta udała się w 100% i trzeba przyznać, że podopieczni Tomasza Redzimskiego rozegrali najlepszy mecz w tym sezonie w rodzimych rozgrywkach, a zawodnkiem meczu okazał się Masaki Yosida.

Niewiele kibiców wie, że Masaki przyleciał do Polski po drobnym urazie, a mimo to zagrał dzisiaj fenomenalne spotkanie. Masaki w swoich singlach pokonał najlepszych tenisistów stołowych ostatnich sezonów Superligi Kaia Konishiego i Yang Wanga. W obydwu tych pojedynkach Yosida zwyciężał po niezwykle zaciętych końcówkach. W pierwszej grze Japończyk pokonał 3:2 swojego rodaka Konishiego, który w swoim dorobku ma m.in. medal Mistrzostw Świata w drużynie. Ostatni set zakończył się zwycięstwem naszego zawodnika 11:9. Równie dramatyczny przebieg miało drugie spotkanie Masakiego z Yang Wangiem. W decydującym secie przy stanie 1:1 w setach zawodnik gospodarzy prowadził już 9:5, a mimo to tenisista Bogorii był wstanie zdobyć kolejnych sześć punktów, czym przypieczętował zwycięstwo naszej drużyny 3:1. Trzy punkty zdobyte w Gdańsku pozwoliły naszemu zespołowi przeskoczyć w tabeli liderującą do tej pory AZS Unię. Po 8. kolejce rundy zasadniczej mamy jeden punkt przewagi nad obecnym Drużynowym Mistrzem Polski.

Swoją niezwykle ważną grę wygrał również Daniel Górak. Góra przy stanie 1:1 w meczu pokonał  3:1 w setach wychowanka Bogorii Patryka Zatówkę. Daniel dzięki tej wygranej awansował w indywidualnym rankingu Lotto Superligi na drugą pozycję (liderem jest Jiri Vrablik z Dekorglassu Działdowo). Jedyny punkt dla AZS Unii w meczu otwarcia zdobył defensor Yang Wang, który okazał się lepszy od naszego Panosa Gionisa. Dzisiejsza wiktoria jest bardzo dobrym prognostykiem przed meczem o ćwierćfinał Ligi Mistrzów.  W czwartek o godzinie 19 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a podejmiemy francuski zespół G.V Hennebont. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

AZS Unia Gdańsk-Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Yang Wang- Gionis Panagiotis 3:1 (11:4,7:11,11:6,11:8)
Kai Konishi-Masaki Yosida 2:3 (7:11,11:5,11:7,7:11,9:11)
Patryk Zatówka-Daniel Górak 1:3 (8:11,8:11,11:4,8:11)
Yang Wang-Masaki Yosida 1:2 (11:8,2:11,9:11)

 

 

 

 

Dodaj komentarz