Bogoria Mistrzem Rundy!!!

 

 

Dzisiejsze fenomenalne zwycięstwo 3:0 nad Morlinami Ostróda zapewniło Bogorii pierwsze miejsce po I rundzie sezonu zasadniczego Lotto Superligi.

 Przed spotkaniami 11. kolejki Superligi Bogoria plasowała się na drugim miejscu w tabeli z zaledwie punktem straty do lidera AZS Unii Gdańsk. Przed własną publicznością nasi zawodnicy chcieli zrehabilitować się za porażkę w poprzedniej rundzie spotkań. Sztuka ta udała im się w 100%. W całym spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego stracili zaledwie jednego seta. O skali sukcesu naszej drużyny niech świadczą słowa trenera gości Tomasza Krzeszewskiego, który powiedział, że „Bogoria dała Morlinom lekcję tenisa stołowego”.

Początek spotkania jednak nie zapowiadał tak gładkiego zwycięstwa naszej drużyny. W pierwszej grze Panagiotis Gionis, przegrał pierwszego seta z byłym reprezentantem Polski Bartoszem Suchem. W kolejnych dwóch partiach popularny Panos nieco zmienił swoją grę, a Such zaczął popełniać większą ilość błędów, co poskutkowało zwycięstwem Greka 11:6 i 11:3. Czwartego seta doskonale od prowadzenia 6:0 rozpoczął zawodnik gości. Od tego momentu jednak Gionis zaczął grać na swoim najwyższym poziomie, dzięki czemu zwyciężył tego seta i cały mecz 3:1, wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie.

W kolejnym meczu mający ostatnio lekkie wahania formy Daniel Górak mierzył się z leworęcznym Mikhailem Paikovem. Mimo, wielu obaw Daniel zagrał jedną z najlepszych gier w tym sezonie, nie dając swojemu przeciwnikowi żadnych szans. Góra pewnie zwyciężył 3:0 w setach powiększając przewagę Bogorii w meczu. Dzisiejsza wygrana daje Górakowi awans na czwarte miejsce w rankingu indywidualnym po pierwszej rundzie Lotto Superligi. W ostatnim jak się później miało okazać meczu Gao Ning grał z Robinem Devos. Podobnie jak Daniel, Gao nie dał swojemu leworęcznemu rywalowi z Belgii większych szans. Reprezentant Singapuru zrehabilitował się za ostatnie porażki indywidualne i po doskonałej grze zwyciężył 3:0, przypieczętowując wiktorię Bogorii w całym meczu 3:0.

 Trzy punkty w dzisiejszym meczu sprawiły, że Bogoria w jedenastu spotkaniach Superligi zgromadziła 24 punkty. Na skutek dzisiejszej porażki AZS Unii Gdańsk 2:3 z Dekorglassem Działdowo, Bogoria wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli Lotto Superligi. Oznacza to, że Bogoria wygrała I rundę sezonu zasadniczego. 16 Stycznia zostanie ogłoszony terminach gier Bogorii na drugą fazę sezonu zasadniczego. Na pewno poinformujemy was o kolejnych spotkaniach naszego klubu. A na razie cieszmy się naszym zwycięstwem w I rundzie sezonu zasadniczego.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-Morliny Ostróda 3:0

 Panagiotis Gionis-Bartosz Such 3:1 (5:11, 11:6, 11:3, 11:9)
Daniel Górak-Mikhail Paikov 3:0 (11:8, 11:9, 11:6)
Gao Ning-Robin Devos 3:0 (11:6, 11:8, 11:8)

Dodaj komentarz