Adepci naszej Akademii wysoko w rankingach ogólnopolskich

Aż ósemka zawodników Akademii Tenisa Stołowego Bogorii w różnych kategoriach wiekowych, znajduje się w najlepszej 25 krajowej rankingu ogólnopolskiego. Najwyżej z nich są Miłosz Redzimski (1. miejsce w kategorii Młodzik) i Zosia Śliwka (3. miejsce w kategorii Żaczek)
Ogólnopolski ranking tworzony jest na podstawie zawodów Grand Prix Polski. Jak do tej pory odbyły się dwa turnieje we wszystkich kategoriach wiekowych. W turnieju głównym wystąpiło aż 11 zawodników Bogorii, a ośmioro z nich w rankingach krajowych znajduje się w najlepszej 25. Najwyżej z nich w kategorii Młodzików (dzieci do lat 12) znajduje się Miłosz Redzimski, który jest liderem w tej kategorii wiekowej. Warto pamiętać, że Miłosz ma obecnie 10 lat i rywalizuje z zawodnikami dwa lata starszymi. Oprócz niego w tej kategorii wiekowej mamy jeszcze dwóch innych zawodników, którzy są w najlepszej 20 rankingu. Na 13. pozycji znajduje się Szymon Wiśniewski, zaś na 19. miejscu sklasyfikowany jest Adam Banasik. Wysokie miejsca naszych Młodzików, napawają optymizmem przed tegorocznymi Mistrzostwami Polski w drużynie, gdzie Miłosz, Szymon i Adam będą jednymi z faworytów turnieju drużynowego. Przypomnijmy, że już w zeszłym sezonie zdobyli oni brązowy medal w drużynie.

Do czołówki kraju należą także nasi Żacy i Żaczki. Zosia Śliwka, która dwukrotnie zajęła trzecie miejsca w turniejach Grand Prix, plasuje się na trzecim miejscu wśród dziewczynek do lat 10. Zosia podobnie jak Miłosz rywalizuje z zawodniczkami o rok starszymi. Również 9-letnia Tosia Zembowicz w tej kategorii wiekowej znajduje się na 25. miejscu. Jesteśmy ciekawi jak w tej kategorii wiekowej za rok będą sobie radzić Tosia i Zosia, kiedy to występować będą z dziewczynkami w swoim wieku. W kategorii chłopców do lat 10, 12. miejsce zajmuje obecnie Krzysztof Stąporek. Krzysiu ma małą stratę punktową do czołowej 10 i trzymamy kciuki by po ostatnim turnieju Grand Prix i Mistrzostwach Polski udało mu się znaleźć w TOP10 kategorii Żaków.

Również w kategorii Kadetów i Kadetek nie brakuje w czołówce rankingu adeptów naszej Akademii. Na 19. miejscu wśród Kadetek plasuje się Martyna Lis, która w trakcie drugiego turnieju znalazła się na 15. miejscu, poprawiając 20. lokatę z pierwszego turnieju ogólnopolskiego. Również ona ma potencjał by zajmować jeszcze wyższe miejsca w swojej kategorii. Doskonale wśród Kadetów radzi sobie wcześniej wspomniany Miłosz. Wśród zawodników o cztery lata starszych, którzy często przewyższają go wzrostem o głowę, a czasami nawet o dwie Miłosz jest na 23. miejscu.
Miejsca zawodników Akademii Bogorii po 2 turniejach Grand Prix
Żaczki:
3. miejsce Zosia Śliwka
25. miejsce Tosia Zembowicz
46. miejsce Ola Oskiera
48. miejsce Milena Mirecka
Żacy:
12. miejsce Krzysztof Stąporek
Młodzicy:
1.miejsce Miłosz Redzimski
13. miejsce Szymon Wiśniewski
19. miejsce Adam Banasik
Kadeci:
23. miejsce Miłosz Redzimski
41. miejsce Szymon Wiśniewski
Kadetki:
19. miejsce Martyna Lis

Dodaj komentarz