Zwycięstwo II drużyny z Ursusem Warszawa

W niedzielę druga drużyna Bogorii złożona wyłącznie z naszych wychowanków pokonała we własnej sali 8:6 zespół UKS 14 Ursus.

Wczorajsze spotkanie było pierwszym w drugiej rundzie rozgrywek III Ligi. II drużyna Bogorii walczy w grupie spadkowej i z pewnością wczorajsze zwycięstwo nad drużyną z Ursusa było niezwykle ważne dla naszego młodego zespołu. Przeciwko ekipie z Warszawy wystąpili dwaj 10-letni Żacy Miłosz Redzimski i Krzysztof Stąporek, dla którego był to debiut na tym szczeblu rozgrywek. Nasz skład uzupełnili Juniorzy Artur Michalczyk i Jakub Godawski oraz Młodzik Adam Banasik.

Bohaterem naszego zespołu okazał się być Miłosz, który wywalczył komplet trzech zwycięstw w singlu oraz zanotował również zwycięstwo w deblu. Było to kolejne spotkanie, w którym Redzimski zaliczył świetny występ. Warto zwrócić uwagę na jego bardzo dodatni bilans spotkań w rozgrywkach mocnej III ligi. Mistrz Polski Żaków w singlu z 2016 roku w 15 spotkaniach odniósł, aż 11 zwycięstw. Oprócz niego punkty w tym spotkaniu zdobywali dla Bogorii: 2,5 Jakub Godawski, 1.5 Artur Michalczyk oraz 0.5 Adam Banasik. Po mecz z Ursusem nasza druga drużyna plasuje się na 3. miejscu w 8-zespołowej tabeli grupy spadkowej III ligi i jest niemal pewna utrzymania w lidze.

Dodaj komentarz