Na początek tygodnia ciężki mecz w Jarosławiu

Już w najbliższy poniedziałek drużyna Bogorii zagra zaległe spotkanie 15. Kolejki Lotto Superligi. Nasz zespół na wyjeździe zmierzy się z PKS Kolpingiem Frac Jarosław.

Po dłuższej przerwie na indywidualny Pro Tour Qatar Open oraz Indywidualne Mistrzostwa Krajowe wracają rozgrywki Lotto Superligi. Przeciwnikiem zespołu Tomasza Redzimskiego będzie drużyna z Jarosławia, mają w swoich szeregach trzech bardzo mocnych zawodników. Po 14. Kolejkach sezonu jednej z najlepszych lig tenisa stołowego w Europie Bogoria zajmuje wysokie drugie miejsce w tabeli. Ekipa z Podkarpacia z kolei, mimo silnego składu jest jednym z największych rozczarowań tego sezonu i plasuje się obecnie na przedostatnim miejscu.

Przerwa na Mistrzostwa Krajowe, była z pewnością szczególna dla Daniela Góraka. Góra w poprzednią niedzielę zdobył w Częstochowie dwa tytuły Mistrza Polski (w singlu i deblu), dzięki czemu dołączył do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego. Doskonale w Qatar Open zaprezentował się Masaki Yoshida, który również wystąpi w naszym zespole w poniedziałek. Masaki w Doha pokonał dwóch tenisistów z najlepszej dziesiątki rankingu ITTF, Junga Youngsika i medalistę Igrzysk Olimpijskich Dimę Ovtcharova. Do tej pory Japończyk bardzo dobrze spisywał się w Lotto Superlidze odnosząc pięć zwycięstw i doznając tylko jednej porażki. Oprócz Daniela i Yoshidy w spotkaniu przeciwko Kolpingowi wystąpi również nasz wychowanek Artur Michalczyk, który otrzyma kolejną szansę pokazania się z dobrej strony w Superlidze.

Nasi przeciwnicy zapewne wystąpią w swoim najlepszym składzie, Gustavo Tsuboi, Dimitrij Prokopcov i Kuba Kosowski, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy Bogorii. W ekipie Kamila Dziukiewicza, jak do tej pory tylko Tsuboi spełnia pokładane w nim nadzieje. Lider ekipy z Jarosławia zajmuje w rankingu indywidualnym wysoką 4. Lokatę. Bardzo ujemny bilans gier mają z kolei Prokopcov (6-12) i Kosowski (4-11). Szczególnie po Czechu, zajmującym w rankingu ITTF 77. pozycję można było spodziewać się więcej. Jednak fakt, że zespół Kolpingu bije się utrzymanie sprawia, że spotkanie wyjazdowe dla Bogorii może być bardzo ciężko.

W pierwszym meczu między tymi zespołami 3:1 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, zwyciężyła Bogoria. Liczymy, że również z Podkarpacia drużynie Tomka Redzimskiego uda się przywieźć 3 punkty i utrzymać wysoką lokatę w tabeli Lotto Superligi.

 

Dodaj komentarz