Cztery medale naszych Młodzików w Mistrzostwach Mazowsza

Sukcesem zakończył się start adeptów naszej Akademii w trakcie Mistrzostw Mazowsza rozgrywanych w Radomiu. Dwa medale (w singlu i deblu) zdobyli Adam Banasik i Zosia Śliwka.

Pod nieobecność Miłosza Redzimskiego i Szymona Wiśniewskiego w Mistrzostwach Mazowsza w kategorii Młodzików liczyliśmy na dobry start Adama Banasika. We wcześniejszym turnieju eliminacyjnym spory sukces osiągnął Mikołaj Giereło, który wygrał turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski. Miki w całym tym turnieju wygrał cztery pojedynki i zapewnił sobie prawo startu w Mistrzostwach Polski oraz możliwość gry o Mistrzostwo Mazowsza. W ćwierćfinale tego turnieju Giereło uległ jednak 0:3 późniejszemu Mistrzowi Tomaszowi Trzaskowskiemu. Adam z kolei odniósł zwycięstwo zarówno w ćwierćfinale, jak i półfinale (oba mecze po 3:0 dla Adama). W finale Adaś prowadził już 2:0 w setach z Trzaskowskim, jednak to zawodnik GLKS-u Nadarzyn wyszedł zwycięsko z tego starcia zdobywając złoty medal. Banasik do srebrnego medalu w singlu dołożył jeszcze brązowy w deblu w parze z Janem Należytym.

Awans do Mistrzostw Polski, dzięki zwycięstwu w turnieju eliminacyjnym podobnie jak Giereło zapewniła sobie Zosia Śliwka. W nim Zosia również wygrała cztery pojedynki, w tym dwa zacięte boje po 3:2. W tym samym turnieju eliminacyjnym miejsca 5-8 zajęła nasza Tosia Zembowicz. Zosia, która występuje na co dzień w młodszej kategorii Żaczek i w Radomiu walczyła z trzy lata starszymi zawodniczkami, bardzo dobrze zaprezentowała się w późniejszym turnieju o Mistrzostwo Mazowsza, w którym zdobyła brązowy medal. Ten sam krążek Zosia z Tosią, wywalczyły w turnieju deblowym. Cztery medale Mistrzostw Województwa oraz awans Mikołaja i Zosi do Mistrzostw Polski to ogromny sukces naszych młodzików i ich trenerów Zbyszka Grześlaka i Pawła Szelińskiego, którym serdecznie gratulujemy.

Dodaj komentarz