Zwycięstwo w Ostródzie po zaciętym boju. Daniel Górak bohaterem

Blisko trzy godziny trwało wczorajsze zwycięskie 3:2 spotkanie Bogorii w Ostródzie. Bohaterem naszej drużyny okazał się Daniel Górak, który wygrał oba single.

Drużyna trenera Tomasza Redzimskiego udała się na Warmię w identycznym jak w przegranym ostatnim spotkaniu z Dojlidami Białystok składzie. Dla naszych zawodników doskonała okazja do rehabilitacji za poprzednie spotkanie w Grodzisku Mazowieckim. Tym bardziej, że pierwsze spotkanie z Morlinami zwyciężyliśmy 3:0 tracąc w tamtym starciu zaledwie jednego seta. Mecz w Ostródzie bardzo dobrze rozpoczął się dla naszej drużyny. Daniel Górak po raz drugi w tym sezonie pokonał lidera gospodarzy leworęcznego Rosjanina Mikhaila Paikova, tym razem w stosunku 3:1. W drugiej grze jednak dosyć niespodziewanie po bardzo wyrównanym pojedynku 2:3 Robinovi Devosowi uległa świetnie spisujący się w ostatnich miesiącach Masaki Yoshida.

W grze tzw. „trójek” Panagiotis Gionis nie dał najmniejszych szans Bartoszowi Suchowi pokonując go w trzech gładkich setach. Dzięki zwycięstwu Panosa Bogoria po raz kolejny w piątkowy wieczór wyszła na prowadzenie. Jednak podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego, który łączy pracę w Ostródzie z byciem trenerem reprezentacji Polski, nie składali broni. W czwartym starciu Mikhail Paikov pokonał 2:1, Masakiego dla którego był to jeden z gorszych meczy w tym sezonie. Na szczęście dla naszej drużyny świetnie tego dnia był dysponowany Daniel Górak. Daniel, który jest ostatnio bardzo eksploatowany i gra ostatnio mecz za mecze, czy to w reprezentacji czy to w klubie poprowadził Bogorię wczoraj do zwycięstwa. W decydującej grze pokonał 2:1 reprezentanta Belgii Robina Devosa, dając wygraną Bogorii 3:2. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna dopisała sobie dwa punkty do tabeli Lotto Superligi, w której plasuje się z dorobkiem 37 oczek na trzecim miejscu ze stratą czterech punktów do liderujących ekip Unii AZS Gdańsk i Dekorglassu Działdowo. Następny mecz Bogoria zagra już w najbliższy piątek we własnej hali z 3S Polonią Bytom. Początek starcia o godzinie 18, a wcześniej bo już we wtorek reprezentacja Polski z Danielem Górakiem w składzie zmierzy się w Białymstoku z Czechami w drugim meczu barażowym o awans do Drużynowych Mistrzostw Polski. Będzie to drugie starcie między tymi zespoałami, pierwszy mecz Biało-Czerwoni zwyciężyli 3:2. Początek meczu o godzinie 17.30.

Morliny Ostróda-Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Mikhail Paikov- Daniel GÓRAK 1:3 (11:7,4:11,6:11,10:12)
Robin Devos- Masaki Yoshida 3:2 (11:7,11:3,7:11,9:11,11:8)
Bartosz Such- Gionis Panagiotis 0:3 (7:11,6:11,8:11)
Mikhail Paikov- Masaki Yoshida 2:1 (11:8,9:11,12:10)
Robin Devos- Daniel GÓRAK 1:2 (11:9,9:11,4:11)

Dodaj komentarz