Awans naszych w rankingu ITTF

W najnowszym (kwietniowym) rankingu ITTF awans zanotowało, aż czterech naszych zawodników. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Bogorii jest Jung Youngsik, który zajmuje 8. pozycję.

Jung utrzymał tym samym lokatę z poprzedniego marcowego rankingu. Koreańczyk już od dłuższego czasu znajduje się wśród 10 najlepszych tenisistów globu. Awans, aż o cztery lokat w porównaniu do marca zaliczył Gao Ning. Singapurczyk plasuje się obecnie na 51. miejscu. Na 79. pozycję z 82 przesunął się Daniel Górak. Daniel w marcu zaliczył doskonały start w Belarus Open gdzie dotarł do ćwierćfinału singla oraz zwyciężył w grze deblowej wraz z Wang Zeng Yi.

Oprócz wyżej wspomnianej dwójki nieznaczny awans zaliczyli również Panagiotis Gionis i Masaki Yoshida. Panos obecnie zajmuje 33. miejsce, co daje mu wysoką 13. lokatę spośród wszystkich Europejczyków. Z kolei swoją pozycję o dwa miejsca w porównaniu do poprzedniego rankingu poprawił Masaki Yoshida. Na czele zestawienia już od dłuższego czasu znajduje się czwórka Chińczyków, którym przewodzi Mistrz Olimpijski z Rio de Janeiro Ma Long.