Medal Zosi Śliwki w III Grand Prix Polski Żaków

Zdjęcie użytkownika Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Zakończony weekend był bardzo udany dla adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego, którzy w Kwidzyniu brali udział w III Grand Prix Polski Żaków.

Na ostatni przed Mistrzostwami Polski turniej Grand Prix wybrała się piątka młodych zawodników Bogorii. Trójka z nich, czyli Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz i Krzysztof Stąporek mieli zapewniony start w turnieju głównym, ze względu na wysoką pozycję w rankingu ogólnopolskim. W piątkowych eliminacjach o awans do tego turnieju walczyły Ola Oskiera i Milena Mirecka. Dziewczynki, które rywalizowały z zawodniczkami o dwa lata starszymi uzyskał awans do turnieju głównego, przegrywając tylko jedną grę (Milena w swojej grupie eliminacyjnej zajęła pierwsze miejsce, zaś Ola drugie). Dzięki awansowi dziewczynek z eliminacji w turnieju głównym mieliśmy komplet naszych zawodników.

Sobotnie zmagania rozpoczęły się gier w grupach. Tutaj również nasi żacy i żaczki prowadzone przez trenerów Pawła Szelińskiego i Adama Białka świetnie sobie radzili. Czwórka z nich w czteroosobowych grupach zajęła pierwsze, badź drugie miejsce premiujące awansem do najlepszej 32 zawodów Grand Prix Polski. Sztuka ta nie udała się jedynie Oli, która była bliska tego celu zajmując trzecie miejsce w grupie. Co ważne po raz pierwszy w tym sezonie w najlepszej 32 turnieju mieliśmy, aż czwórkę zawodników. Wszystko za sprawą Mileny Mireckiej, która jako jedyna zawodniczka z rocznika 2008 (Żacy to kategoria dzieci z rocznika 2006 i młodszych) awansowała do finałowej 32.

W turnieju finałowym jak burza szła z kolei Zosia Śliwka, która również w dwóch pierwszych turniejach Grand Prix zajmowała trzecią pozycję. Zosia i tym razem potwierdziła, że należy do ogólnopolskiej czołówki w tej kategorii wiekowej wygrywając wszystkie gry do półfinału. W nim nie sprostała jednak zwyciężczyni całych zawodów i niepokonanej w tym sezonie w turniejach Grand Prix Wiktorii Wróbel. Trzecie miejsce Zosi to jednak jej ogromny sukces, tym bardziej, że również Zosia jest rok młodsza od finalistek turnieju w Kwidzynie. Bardzo dobry występ w Kwidzynie zaliczyła również pozostała grupa naszych zawodników. Cała czwórka zajęła najwyższe miejsca w tym sezonie w turniej Grand Prix Polski. Krzysztof Stąporek wygrywając pięć meczy z rzędu zwyciężył w turnieju pocieszenia zajmując w turnieju wysokie 9. miejsce. Dzięki tej lokacie Krzysiu awansuje w rankingu ogólnopolskim na ósmą pozycję. Tosia Zembowicz w Kwidzynie była 21, jej udany start pozwoli jej mieć tzw. limit na Mistrzostwa Polski, bez obowiązku grania w wojewódzkich eliminacjach. Limit na najważniejszą imprezę w sezonie mają również Zosia, która we wspomnianym rankingu będzie trzecia oraz Krzysztof. Nasze Skrzatki czyli Milena oraz Ola zajęły odpowiednie 25 i 33 miejsce, dzięki czemu rankingu ogólnopolskim będą najwyżej sklasyfikowanymi zawodniczkami ze swojego rocznika. Bardzo dobry start na pewno napawa optymizmem przed zbliżającymi się czerwcowymi Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej. Wszystkim naszym zawodnikom oraz trenerom Pawłowi i Adamowi serdecznie gratulujemy.