Wielkie zwycięstwo Bogorii

Wygraną 3:1 zakończyło się spotkanie Bogorii z Dekorglassem Działdowo, w pierwszym spotkaniu półfinałowym fazy play-off Lotto Superligi. Doskonałe zawody rozegrał Panos, który wygrał obydwa single.

Zawodnicy Bogorii przystępowali do spotkania z ekipą z Działdowa osłabieni brakiem Azjatów, którzy musieli zostać w swoich krajach by przygotowywać się do zbliżających się Mistrzostw Świata. Drużyna przyjezdna z kolei w swoich szeregach miała 7 rakietę świata Wong Chung Tinga. Nasze osłabienie i obecność jednego z najlepszych zawodników na świecie stawiała Dekorglass jako faworyta wczorajszego starcia. Na szczęście jeden z najlepszych meczy rozegrał Panagiotis Gionis, który potwierdził wysoką formę, po niedawnych zwycięstwie w Croatia Open.

Popularny Panos w pierwszej grze pokonał 3:1 po zaciętej batalii Jiriego Vrablika, z którym już w tym sezonie przegrywał w grodziskiej hali w fazie zasadniczej. Dobre rozpoczęcie spotkania na pewno dodało animusze podopiecznym trenera Tomasza Redzimskiego. Co prawda w drugiej grze Zbyszek Grześlak, uległ 0:3 Wongowi, jednak przed spotkaniem było wiadomo, że to tenisista z Hongkongu będzie zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Bardzo ważne zwycięstwo w meczu „trójek” odniósł Daniel Górak, który 3:1 pokonał zawsze groźnego Patryka Chojnowskiego.

Decydująca dla losów całej rywalizacji okazała się gra Panosa z Wong Chung Tingiem. Grek w niej rozegrał prawdopodonie najlepsze spotkaniw barwach Bogorii. Tym samym potwierdził on, że najlepiej czuje się w grach o wysoką stawkę. Zwycięstwo 2:0 w setach Gionisa przypieczętowało wygraną Bogorii 3:1. Jest to bardzo dobra zaliczka, przed spotkaniem rewanżowym 6 czerwca w Działdowie. Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do wielkiego finału Lotto Superligi, które zostanie rozegrane 10 czerwca. Miejmy, nadzieję, że będzie to mecz z udziałem Bogorii 🙂

Bogoria Grodzisk Mazowiecki- KS DEKORGLASS Działdowo 3:1
Gionis PanagiotisJiří Vráblík, oficiální stránka 3:1
Zbigniew Grześlak– Wong Chung Ting 0:3
Daniel GÓRAKPatryk Chojnowski 3:1
Gionis Panagiotis– Wong Chung Ting 2:0

Dodaj komentarz