Daniel Górak w najlepszej 16 Mistrzostw Świata w deblu

Po zwycięstwie 4:1 z Tajwańską parą Lin Yun-Ju/Sun Chia-Hung, Daniel Górak i Jakub Dyjas awansowali do 1/8 Mistrzostw Świata w grze podwójnej. W dzisiejszej walce o najlepszą ósemkę globu ich rywalami będą Ho Kwan Kit / Wong Chun Ting z Hongkongu.

Daniel wraz z Kubą osiągali już wspólnie sukcesy na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku zostali Wicemistrzami Europy, a finałowy pojedynek z deblem Groth/Franziska przegrali naprawdę minimalnie. Dlatego też w Dusseldorfie liczyliśmy na ich dobrą dyspozycję. W pierwszej rundzie polska para pokonała 4:1 Paragwajczyków Marcelo Aguirre/Alejandro Toranzos. We wczorajszym pojedynku zwyciężyli w takim samym stosunku mocnych Tajwańczyków zapewniając sobie awans do najlepszej 16 świata. W dzisiejszej grze o awans do ćwierćfinału o godzinie 12.15 Biało-Czerwoni zmierzą się z zawodniakmi na co dzień występującymi w polskiej Lotto Superlidze. Ho Kwan Kit bronił w tym sezonie barw UKS Dojlid Białystok. Wong Chung Ting z kolei występuje w walczącym z Bogorią o awans do finału Lotto Superligi Dekorglassie Działdowo.

Niestety na pierwszej rundzie Daniel zakończył swój start w turnieju indywidualnym. Pogromcą naszego tenisisty okazał się Joao Monteiro. Portugalski Mistrz Europy w drużynie z 2015 pokonał zawodnika Bogorii 4:2, chociaż Daniel w szóstym secie miał piłki setowe by wyrównać wynik spotkania na 3:3. W drugiej rundzie singla z kolei są pozostali zawodnicy Bogorii Panagiotis Gionis (po zwycięstwie 4:2 nad Il Choe) oraz Gao Ning (wygrał 4:0 z BEN ARI Omrim). Oprócz nich w drugiej rundzie są również Jakub Dyjas oraz Wang Zeng Yi. Obu z nich czekają teraz bardzo wymagające pojedynki, pierwszy z nich zagra z Timo Bollem (transmisja tego spotkania o 15.15 w TVP Sport), drugi z kolei zmierzy się z Xu Xinem.

 

Dodaj komentarz