Do Działdowa po awans do finału Lotto Superligi


Już jutro zawodnicy Bogorii zagrają drugi mecz półfinału Lotto Superligi, przeciwko ekipie Dekorglassu Działdowo. W pierwszym meczu nasi zawodnicy zwyciężyli we własnej hali 3:1.

Na wtorkowe spotkanie, które rozpocznie się w Działdowie o godzinie 18, nasi zawodnicy wyruszyli dzisiaj rano. W spotkaniu z Dekorglassem podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego udali się w składzie Daniel Górak, Gao Ning i Panagiotis Gionis. Czyli mocniejszym, niż w wygranym pierwszym spotkaniu w Grodzisku Mazowieckim. Wówczas zabrakło Gao Ninga, który w trakcie Mistrzostw Świata był o krok od pokonania Japończyka Niwa Koki (przegrał z nim 3:4 w setach) obecnie 11 rakiety świata. Do najlepszej 32 Mistrzostw Świata dotarł z kolei Panagiotis Gionis. Po zwycięstwie w drugiej rundzie nad zawodnikiem AZS Unii Gdańsk Yang Wangiem, w 1/16 finału Panos nie sprostał Vladimirowi Samsonovowi. Daniel Górak z kolei w Dusseldorfie dotarł do 1/8 finału w debla, zaliczając dobre pojedynki w parze z Kubą Dyjasem. Wydaje się, że nasi zawodnicy są w dobrej formie przed jutrzejszą rywalizacją i wrócą z Działdowa z tarczą, czyli awansem do wielkiego finału Lotto Superligi, który odbędzie się 10 czerwca w Kobyłce o godzinie 16 (tylko jeden mecz).

Ekipa z Działdowa prawdopodobnie również jutro wystąpi w najmocniejszym składzie na czele z Wong Chung Tingiem. Reprezentant Hongkongu w trakcie Mistrzostw Świata zaliczył dwa ćwierćfinały (w deblu i singlu) i wydaje się być w naprawdę wyśmienitej formie przed starciem z Bogorią. Oprócz niego trener gości Piotr Kołaciński zapewne desygnuje do gry Jiriego Vrablika i Patryka Chojnowskiego. Bardzo ważne z perspektywy tego spotkania może być ustawienie trenerów obydwu drużyn, czyli jacy zawodnicy spotkają się ze sobą.

Zwycięstwo w pierwszym meczu 3:1 daje Bogorii sporą zaliczkę przed jutrzejszym spotkaniem. W przypadku ewentualnej porażki 2:3 to również zawodnicy Bogorii awansują do wielkiego finału Lotto Superligi. Mamy nadzieję, że jednak nasi zawodnicy zwyciężą w jutrzejszej rywalizacji i pewnie awansują do wielkiego finału.

 

Dodaj komentarz