Pavel Sirucek nowym zawodnikiem Bogorii


Mistrzowski sezon Bogorii dopiero dobiegł końca, a już pojawia się informacja o naszym nowym zawodniku. Od sezonu 2017/2018 będzie nim Czech Pavel Sirucek.

Pavel to dwudziestoczteroletni członek kadry narodowej naszych zachodnich sąsiadów. Reprezentował on barwy swojego kraju w niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata w Dusseldorfie, gdzie awansował do turnieju głównego. W światowym rankingu ITTF Sirucek plasuje się na 164. miejscu, chociaż w listopadzie 2013 roku zajmował miejsce w pierwszej „setce” najlepszych zawodników świata (dokładnie 86). Należy pamiętać, że jest to wciąż zawodnik młody w którym drzemią możliwości do jeszcze lepszej gry.

W zeszłym sezonie Czech reprezentował barwy Energi-Mankein Toruń, która występowała w Lotto Superlidze. Jego bilans indywidualny to 10 zwycięstw i 18 porażek. Jego bilans nie jest zachwycający jednak trzeba pamiętać, że był on liderem drużyny z Grodu Kopernika i pokonywał on chociażby naszych zawodników Daniela Góraka i (2:0), Chana Kazuhiro (3:2). Na swoim rozkładzie ma również Vasilly Lakeeva ( i to dwukrotnie) czy Wicemistrza Polski w singlu Marka Badowskiego. Sirucek ogólnie świetnie prezentował się w spotkaniach przeciwko Bogorii. Oprócz dwóch zwycięstw w singlu w trakcie ostatniego starcia Bogorii z Energa-Manekin Toruń, pokonywał on już Oh Sang Euna i Daniela Góraka w meczach Ligi Mistrzów, kiedy to reprezentował barwy czeskiego zespołu Sten Ostrov Havlickov Brod. Sirucek jest trzecim transferem Bogorii w tym sezonie. Oprócz niego do zespołu 6-krotnego Mistrza Polski dołączą Michał Bańkosz i Chuanxi Han.

Dodaj komentarz