Znamy przeciwników reprezentacji Polski w DME

Francja, Rumunia i Ukraina to przeciwnicy reprezentacji Polski we wrześniowych Drużynowych Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Luksemburgu.

Biało-Czerwoni w których składzie prawdopodobnie wystąpi Daniel Górak trafili do dosyć trudnej grupy D. Faworytami w tej grupie wydają się być reprezentanci Francji, mający w swoich szeregach finalistów ostatnich Mistrzostw Europy w singlu (Budapeszt 2016) Simona Gauzyego i Emmanuela Lebessona. Pierwszy z nich w światowym rankingu ITTF zajmuje 16. miejsce, Lebesson, czyli aktualny Mistrz Europy w singlu plasuje się na 28. miejscu. Drużynę Trójkolorowych uzupełni prawdopodobnie robiący coraz większe postępy Tristan Flore.

Polacy wydają się mieć za to trochę mocniejszy skład personalnie od dwóch pozostałych drużyn. Z Ukraińcami mierźliśmy się w trakcie ostatnich Mistrzostw Europy, na których zajęliśmy ósme miejsce. Spotkanie to zakończyło się naszym zwycięstwem 3:0. Nasi wschodzi sąsiedzi mają tylko jednego zawodnika w pierwszej setce wspomnianego rankingu ITTF. Jest nim Kou Lei, który zajmuje wysoką 28. pozycję. Poza nim w składzie Ukrainy znajdują się zawodnicy słabsi niż Dyjas, Wang czy Górak. Z kolei Rumuni, mają trzech wyrównanych zawodników, plasujących się w siódmej dziesiątce zestawienia międzynarodowej federacji ITTF. Są to podobne miejsca jak polskich tenisistów. Obecnie Jakub Dyjas zajmuje w nim 53, Wang Zeng Yi 60, a Daniel Górak 87. miejsce. Na papierze zatem zapowiada się wyrównana walka między Polską, a Rumunią o drugie miejsce w grupie, dające awans do ćwierćfinału.

Wyniki losowania

Championships Division
grupa A: Niemcy, Chorwacja, Hiszpania, Białoruś
grupa B: Portugalia, Austria, Słowenia, Słowacja
grupa C: Szwecja, Grecja, Rosja, Luksemburg
grupa D: Francja, Rumunia, Polska, Ukraina

Dodaj komentarz