Lotto Superligę czas zacząć, na początek derby Mazowsza

Już w najbliższą sobotę nasza drużyna rozpocznie walkę o obronę Drużynowego Mistrzostwa Polski. Pierwszym rywalem Bogorii będzie beniaminek Spójnia Warszawa.

Przed obecnym sezonie 2017/2018 doszło do dużych zmian personalnych w obydwu drużynach. Do naszej drużyny dołączyli Pavel Sirucek, Chuanxi Han oraz Michał Bańkosz. To właśnie ta trójka wzmocniona Danielem Górakiem będzie walczyć o zdobycie trzech punktów przeciwko zespołowi z Warszawy. Zespołowi, który podobnie jak Bogoria całkowicie zmienił swój skład. O sile drużyny z beniaminka mają decydować czołowi zawodnicy w naszym kraju, czyli Piotr Chodorski oraz Mistrz Paraolimpijski w singlu z Londynu Patryk Chojnowski. Chodorski w niedawno rozgrywanym turnieju Spójnia Open w półfinale pokonał 4:1 w setach Daniela 4:1 w setach, dlatego też Górak będzie miał szansę do szybkiego rewanżu. Co ciekawe trzecim zawodnikiem w drużynie Spójni będzie Krzysztof Stępień, który jest prezesem klubu z Warszawy. W zeszłym roku Stępień grał na stałe w trzeciej lidze.

Wydaję się, że faworytem powinna być nasza drużyna, jednak jak wspominał w ostatnim wywiadzie dla naszych mediów Daniel Górak, papier sam nie gra, więc nasi tenisiści muszę potwierdzić swoją wyższość w tej rywalizacji. Kolejną ciekawostką jest fakt, że spotkanie zostanie rozegrane w miejscowości Rusiec pod Nadarzynem. Spójnia przez cały sezon będzie występować w tej hali gdyż sala w Warszawie nie spełnia wymogów Lotto Superligi. Sobotnie widowisko rozpocznie się o godzinie 18, a transmisje z tego spotkania będzie można obejrzeć na stronach Lotto Superligi.

Dodaj komentarz