Do Portugalii po pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów


W czwartek o godzinie 20 w stolicy Portugalii Lizbonie tenisiści Bogorii podejmą w drugiej kolejce ETTU Ligi Mistrzów, miejscowy Sporting Club de Portugal.

Spotkanie z zespołem z Półwyspu Iberysjkiego jest bardzo ważne w kontekście rywalizacji w grupie A elitarnej Champions League. Nasi zawodnicy ulegli w pierwszym spotkaniu 0:3 obrońcy mistrzowskiego tytułu Fakel Gazprom Oremburg. Sporting z kolei sprawił swoim kibicom miłą niespodziankę pokonując na wyjeździe Francuski AS Pontoise Cergy. Bohaterem tej rywalizacji okazał się leworęczny Joao Monteiro, który wygrał obydwie gry singlowe.

Portugalczycy mimo, że do rozgrywek pingpongowej Ligi Mistrzów przystępują po raz pierwsze w swoich szeregach mają dwóch świetnych zawodników. Są nimi wspomniany Monteiro oraz Nigeryjczyk Aruna Quadri. Zawodnik z Afryki to ćwierćfinalista Igrzysk Olimpijskich w singlu z Rio de Janeiro oraz zwycięzca zakończonego w niedzielę turnieju Polish Open. Skład zespołu z Portugalii uzupełnia Diogo Carvalho.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego do Lizbony wybierają się w składzie Pavel Sirucek, Han Chuanxi oraz Daniel Górak. Wydaję się, że delikatnym faworytem tego spotkania wydają się być gospodarze, jednak nasz zespół nie raz pokazywał, że potrafi wygrywać z teoretycznie wyżej notowanymi przeciwnikami. Wygrana z pewnością poprawiłaby nastroje naszym zawodnikom przed kolejnymi wymagającymi spotkaniami w Lotto Superlidze oraz Lidze Mistrzów. Relacje live można znaleźć pod poniższym linkiem.
http://www.laola1.tv/en-int/livestream/sporting-clube-de-portugal-ks-dartom-bogoria-grodzisk-mazowiecki-len

Dodaj komentarz