Kolejna wygrana za trzy punkty

Bardzo wartościowe zwycięstwo w piątkowy wieczór odniosła drużyna Bogorii. Tym razem nasz zespół pokonał 3:0 na wyjeździe Palmiarnię Zielona Góra.

Przed spotkaniem piątej kolejki Lotto Superligi zespół z Grodu Bachusa był wiceliderem tabeli z kompletem trzech zwycięstw na początek sezonu. Bogoria z kolei w rozgrywkach ligowych w czterech spotkaniach odniosła dwa zwycięstwa i to raczej zielonogórzanie byli faworytem tego starcia. Zespół Tomasza Redzimskiego jednak podtrzymał bardzo dobrą formę z wtorkowego meczu, kiedy to we własnej hali Bogoria pokonała 3:0 3S Polonię Bytom. Po raz kolejny bardzo dobre gry singlowe zaliczyli wszyscy nasi zawodnicy.

W premierowym spotkaniu singlowym Pavel Sirucek pokonał 3:1 bardzo utalentowanego tenisistę z Honkongu NG Pak Nama. Tym samym Pavel poprawił swój ranking indywidualny w Lotto Superlidze, który wynosi obecnie 4-2. W drugiej grze wyrastający na naszego lidera Chuanxi mierzył się z niepokonanym jeszcze w tym Lucjanem Błaszczykiem. Chunaxi dosyć pewnie pokonał 3:0 w setach wielokrotnego medalistę Mistrzostw Europy w grach podwójnych, wyprowadzającym tym samym Bogorię na prowadzenie 2:0 w całej rywalizacji. Wygraną za trzy punkty przypieczętowało zwycięstwo Daniela Góraka nad niewygodnym przeciwnikiem jakim jest Miroslav Horejsi. Daniel tym samym wraca powoli do dobrej formy, jaką w ostatnich latach pokazywał walcząc na chwałę Bogorii. Wygrana za trzy punkty pozwoliła Bogorii awansować na czwarte miejsce w tabeli Lotto Superligi. A już w najbliższy czwartek Bogoria rozegra kolejny ważny mecz. Tym razem w Lidze Mistrzów, naszym przeciwnikiem będzie francuski AS Pontoise Cergy. Początek tego starcia w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim o godzinie 18.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra-Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
NG Pak Nam-Pavel Sirucek 1:3 (6:11,11:8,6:11,6:11)
Lucjan Błaszczyk-Chuanxi 0:3 (11:13,6:11,10:12)
Miroslav Horejsi-Daniel Górak 1:3 (11:13,11:7,6:11,7:11)

Dodaj komentarz