Bogoria idzie za ciosem i zdobywa trzy punkty

Czwarte zwycięstwo w ciągu ostatniego tygodnia odniosła drużyna Bogorii. Tym razem nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe ZOOleszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:0.

Tym samym podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego podtrzymali zwycięską passę zapoczątkowaną w zeszłą w niedzielę. Wówczas na wyjeździe Bogoria pokonała 3:1 w Ostródzie miejscowe Morliny. Od tego czasu nasi tenisiści pokonali jeszcze w Lotto Superlidze Dojlidy Białystok oraz w Lidze Mistrzów Sporting Club de Portugal. Tym razem doskonałej postawie Pavla Sirucka, Hana Chuanxi oraz Daniela Góraka nie potrafili się przeciwstawić zawodnicy z Bydgoszczy.

Gospodarze w starciu z Bogorią wystąpili w dosyć eksperymentalnym składzie. Szansę debiutu w tym sezonie w rozgrywkach Lotto Superligi otrzymali Kang Dong Hoon oraz Marcello Aguirre. Jako pierwszy w naszej drużynie do stołu podszedł Pavel Sirucek. Grający świetny tenis stołowy Siru nie dał najmniejszych szans Kang Dong Hoonowi oddając mu w całym meczu zaledwie siedemnaście punktów. Przy stanie 1:0 dla naszego zespołu, prowadzenie Bogorii podwyższył Han Chuanxi. Nie miał on jednak łatwej przeprawy z posiadającym Włoski paszport Marcello Aguirre. Uczestnik Olimpiady w Rio de Janeiro postawił Chuanxiemu naprawdę trudne warunku. Po czterech setach mieliśmy wynik 2:2. Chuanxi jednak wygrał trzeciego tie-breaka z rzędu, sprawiając, że wygrana Bogorii w całym meczu była już na wyciągnięcie ręki. Podobnie jak w czwartkowym meczu Ligi Mistrzów, zwycięstwo podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego przypieczętował Daniel Górak. Daniel nie miał jednak łatwej przeprawy z Tomaszem Tomaszukiem. Pierwszego seta wygrał tenisista z Bydgoszczy. Kolejne trzy w grze po przewagach padały jednak łupem Daniela, który zwyciężając z Tomaszukiem 3:1 zapewnił Bogorii kolejne trzy punkty.

Trzy punkty, które dały Bogorii awans na drugie miejsce w tabeli Lotto Superligi. Nasz zespół do liderującego Dekorglassu Działdowo traci zaledwie punkt. Szansa na zniwelowanie tej straty pojawi się już w najbliższy wtorek, kiedy to Bogoria w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, podejmie właśnie wspomniany Dekorglass Działdowo. Początek tego starcia o godzinie 18. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Kang Dong Hoon – Pavel Sirucek 0:3 (8:11, 4:11, 5:11)
Marcelo Aguirre – Han Chuanxi  2:3 (8:11, 11:8, 3:11, 11:7, 5:11)
Tomasz Tomaszuk – Daniel Górak 1:3 (11:9, 10:12, 10:12,11:13)

 

 

 

 

Dodaj komentarz