Przerwana zwycięska passa Bogorii

Po czterech wygranych spotkaniach z rzędu nasi zawodnicy tym razem musieli odejść od stołu jako pokonani. Pogromcą Bogorii okazała się drużyna Dekorglassu Działdowo, która zwyciężyła 3:0.

Wtorkowa rywalizacja w Grodzisku Mazowieckim, zapowiadana była jako hit 10. kolejki Lotto Superligi. Spotykały się bowiem lider i wicelider krajowych rozgrywek. Niestety spotkanie lepiej rozpoczęło się dla najlepszej drużyny tego sezonu Lotto Superligi. W starciu naszego Chuanxi z Yang Wangiem, od początku widać było, że nasz zawodnik ma problem z defensywnym stylem gry 66. zawodnika światowego rankingu ITTF. Należy pamiętać jednak, że dla Chuanxi był to pierwsze spotkanie w tym sezonie z defensorem. Tenisista Bogorii najbliżej był wygranej w drugiej partii, którą przegrał 10:12. Zwycięstwo 3:0 Yang Wanga dało pierwsze prowadzenie Dekorglassowi w tym meczu.

Drugie spotkanie singlowe było najciekawszą grą tego wieczoru. Mierzyli się w niej 4-krotny medalista Mistrzostw Świata Kenta Matsudaira oraz będący w życiowej formie Pavel Sirucek. Stworzyli oni świetne widowisko, w którym po naprawdę wyrównanej grze zwyciężył 3:1 tenisista Dekorglassu. Pavel jednak po raz kolejny pokazał, że potrafi walczyć jak równy z równym z najlepszymi zawodnikami na świecie. W trzecim i jak się później miało okazać ostatnim pojedynku zmierzyli się Daniel Górak i Paweł Fertikowski. Dla Fertikowskiego było to szczególne starcie, gdyż po czterech sezonach spędzonych w barwach Bogorii po raz pierwszy miał okazję wystąpić przed grodziską publicznością w drużynie przeciwnej. Niestety dla fanów Bogorii zaprezentował się on z bardzo dobrej strony i pokonał Daniela 3:1 w setach, przypieczętowując tym samym zwycięstwo Dekorglassu w całym spotkaniu za trzy punkty. Po wczorajszej porażce zespół Bogorii spadł na piąte miejsce w tabeli Lotto Superligi, jednak do trzeciego zespołu w tabeli podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego tracą zaledwie punkt. Teraz przed naszymi tenisistami ostatnie spotkanie I rundy zasadniczej. W starciu obecnego Mistrza i Wicemistrza Polski, Bogoria podejmie na wyjeździe AZS Unię Gdańsk. Spotkanie to zostanie rozegrane już 8 grudnia.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo 0:3
Han Chuanxi – Wang Yang  0:3 (2:11, 10:12, 7:11)
Pavel Sirucek – Kenta Matsudaira 1:3 (5:11, 9:11, 12:10, 8:11)
Daniel Górak – Paweł Fertikowski 1:3 (6:11, 11:6, 7:11, 6:11)

Dodaj komentarz