Daniel Górak opuszcza Bogorię

Wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych kapitan Bogorii Daniel Górak poinformował, że w następnym sezonie nie będzie bronił już barw naszej drużyny.

Daniel walczył i wciąż walczy na chwałę Bogorii osiem sezonów. W tym czasie dzięki swoim ważnym zwycięstwom singlowym w lidze wydatnie przyczynił się do zdobycia przez Bogorię aż czterech z sześciu Drużynowych Tytułów Mistrza Polski. Popularny Góra dołączył do naszego zespołu przed rozpoczęciem sezonu 2009/2010. Działacze klubu pozyskali go wówczas z drużyny Trasko Ostrzeszów. Już wtedy Daniel był uznawany za jednego z najlepszych tenisistów stołowych nie tylko naszego kraju, ale również Europy. Jednak swoje największe sukcesy zarówno drużynowe jak i indywidualne odnosił już jako tenisista stołowy Bogorii.

Już w swoim pierwszym sezonie sięgnął po swój pierwszy tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Do tego „dorzucił” złoto w rozgrywkach drużynowych z Bogorią. Był to jednak dopiero początek hegemonii Daniela w krajowych rozgrywkach. Od wspomnianego 2010 roku Daniel sięgał po tytuł Indywidualnego Mistrza Polski jeszcze czterokrotnie, w tym m.in. rok temu w Częstochowie. Jakby tego było mało kapitan Bogorii sięgał jeszcze po trzy tytuły mistrzowskie w deblu. Daniela zawsze cechowała zawsze bardzo dobra relacja z kibicami i niezwykła waleczność. W każdym sezonie Górak należy do wyróżniających się postaci ekipy Tomasza Redzimskiego i ciężko byłoby sobie wyobrazić sukcesy naszej drużyny w ostatnich latach bez Daniela. Jak już wspominaliśmy Daniel święcił również sukcesy na arenie międzynarodowej. W październiku 2016 roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w deblu, gdzie tworzył świetny duet z Jakubem Dyjasem. W tym samym roku Góra uzyskał kwalifikację do swoich pierwszych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Również w rozgrywkach europejskich pucharach w których walczył drużyna Bogorii Daniel był bardzo ważnym ogniwem. W trakcie tych ośmiu lat kiedy Bogorię reprezentował Daniel, ta awansowała czterokrotnie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W sezonie 2012/2013 drużynie udało się awansować do wielkiego finału Pucharu ETTU. Tam jednak lepsza okazała się drużyna UMMC Jekaterynburg. Wszyscy kibice mają nadzieję, że to nie koniec sukcesów Daniela w barwach Bogorii i w swoim ostatnim sezonie w naszych barwach kapitan poprowadzi do jeszcze jednego triumfu w Lotto Superlidze. A później…później wszyscy kibice, którzy od wielu lat wspierają naszą drużynę będą mogli mu osobiście podziękować za te 8 lat wspaniałych przeżyć i ważnych zwycięstw. Na pewno Daniel na to przez te kilka lat oddania Bogorii na to zasłużył.

Dodaj komentarz