Pavel Sirucek już 67. rakietą świata


Bardzo duży skok w najnowszym notowaniu międzynarodowej federacji tenisa stołowego ITTF zanotował aktualny Mistrz Czech Pavel Sirucek. Tenisista Bogorii przesunął się z 85. pozycji na 67.

Dla broniącego barw naszej drużyna od tego sezonu Pavla jest to najwyższa pozycja w karierze. Czech z miesiąca na miesiąc poprawia swój ranking. Wyżej od niego spośród podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego jest jedynie Masaki Yoshida, który w majowym zestawieniu plasował się na wysokiej 31. pozycji. Duży spadek z kolei zanotował Daniel Górak. Kapitan naszego zespołu zajmuje obecnie 221. miejsce, chociaż w kwietniu zajmował jeszcze 149. lokatę. Dla uzupełnienia Han Chuanxi plasuje się na 343. miejscu, zaś Michał Bańkosz, 605. Jeśli chodzi o zawodników którzy od nowego sezonu będą bronić barw naszej drużyny, to równie duży skok do góry co Sirucek zanotował Panagiotis Gionis. Popularny Panos awansował z 67. pozycji na 50. miejsce. Również swoją pozycję poprawił Marek Badowski. Wicemistrz Polski w singlu z 334. miejsca przesunął się na 235. miejsce. Najwyżej sklasyfikowany spośród wszystkich Polaków Jakub Dyjas w majowym rankingu ITTF zajmuje 82. miejsce. Na czele rankingu drugi miesiąc z rzędu znajduje się Chińczyk Fan Zhendong, który wyprzedza dwóch Niemców: Timo Bolla oraz Dimę Ovtcharova. Poniżej link do rankingu:

http://results.ittf.link/index.php?option=com_fabrik&view=list&listid=69&Itemid=206

Dodaj komentarz