Wracamy z Działdowa bez punktu

Porażką 1:3 zakończyło się wczorajsze starcie Bogorii przeciwko Dekorglassowi Działdowo w 21. kolejce LOTTO Superligi. Porażka w Działdowie sprawia, że nasz zespół do ostatniej kolejki będzie się bić o trzecie miejsce po rundzie zasadniczej.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego udali się na starcie z Dekorglassem podbudowani piątkowym pewnym zwycięstwem z ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. W jeszcze lepszych nastrojach do wtorkowej rywalizacji przystępowali gospodarze, którzy w niedzielę pokonali w finale Pucharu ETTU 3:1 drużynę ASTT Chartres i są bardzo blisko wywalczenia europejskiego trofeum. Mecz zaczął się jednak po myśli drużyny Bogorii. W pierwszym pojedynku Han Chuanxi dosyć niespodziewanie pokonał 3:0 w setach 7. zawodnika rankingu ITTF Wong Chung Tinga.

Niestety dla naszej drużyny były to miłe złego początki. Wydaje się, że z perspektywy całego meczu kluczowa była druga gra w której mierzyli się Jiri Vrablik i Pavel Sirucek. Zawodnicy doskonale znający swój styl gry, którzy od kilku lat reprezentują barwy narodowe Czech. Po trzech setach prowadził Sirucek 2:1 w setach i wydawało się, że powiększy prowadzenie Bogorii w całym meczu. Niestety dwie kolejne partie padły łupem Vrablika. Szczególnie szkoda piątego decydującego seta, którego Pavel przegrał na przewagi (11:13). Po dwóch singlach mieliśmy zatem remis 1:1. Na pozycji numer trzy wystąpili dwaj Polacy. Nasz kapitan Daniel Górak, chciał zrewanżować się Pawłowi Fertikowskiemu za porażkę w pierwszej rundzie spotkań. W Działdowie jednak ponownie górą był Fertikowski 3:1 w setach, który wyprowadził po raz pierwszy wtorkowego wieczoru Dekorglass na prowadzenie. Przy stanie 2:1 dla gospodarzy Wong Chung Ting pokonał 2:0 w setach Pavla Sirucka przypieczętowując tym samym zwycięstwo swojej drużyny 3:1.

Wtorkowa porażka sprawiła, że nasza drużyna nie ma już szans na zajęcie dwóch pierwszych miejsc w sezonie zasadniczym LOTTO Superligi. Mimo to Bogoria od dłuższego czasu jest już pewna awansu do fazy play-off. O tym czy zajmiemy trzecie czy czwarte miejsce po rundzie zasadniczej zadecyduje ostatni piątkowy mecz z Unią AZS Gdańsk. Obecnie nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ma jeden punkt przewagi nad drużyną AZS Politechniki Rzeszów. W przypadku zwycięstwa nad zespołem z Gdańska Bogoria na pewno zajmie trzecie miejsce. Dlatego wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy w piątek 18 maja o godzinie 18 na rywalizację z Unią AZS Gdańsk, która zostanie rozegrana w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.

KS Dekorglass Działdowo- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Wong Chung Ting-Han Chuanxi 0:3
Jiri Vrablik-Pavel Sirucek 3:2
Paweł Fertikowski-Daniel Górski 3:1
Wong Chung Ting-Pavel Sirucek 2:0

Dodaj komentarz