Za nami obóz naszej Akademii

W dniach 30 lipiec-8 sierpień dzieci z naszej Akademii Tenisa Stołowego brały udział w obozie sportowym w Gilowicach. Przez 10 dni dzieci odbyły 18 trzygodzinnych treningów.

W pięknie położonych górach beskidzkich dzieci miały doskonałe warunki do treningów i aktywnego wypoczynku między nimi. Uczestnicy obozu wraz z trenerami mieszkali w dwóch świeżo wyremontowanych domkach. Tuż obok nich znajdowała się restauracja, gdzie dzieci spożywały posiłki. Sala oddalona była od domków dosłownie o 100 metrów. Codziennie adepci naszej Akademii mieli zaplanowane dwa treningi po blisko trzy godziny. Sam trening składał się z dwugodzinnego treningu technicznego i taktycznego, półgodzinnego treningu fizycznego, a także półgodzinnej analizy poszczególnych technik. Mimo wysokich temperatur wszyscy trenowali z ogromnym zaangażowaniem.

Po wyczerpujących treningach dzieci mogły korzystać z basenu, który był położony na terenie naszego ośrodka. Co trzeci dzień organizowane były również wycieczki. Dzieciom szczególnie spodobała się wizyta w parku trampolin w Bielsku-Białej. Głównym założeniem i planem na obóz w Gilowicach była poprawa pracy nóg naszych dzieci i dzięki dużemu zaangażowaniu trenerów oraz uczestników obozu udało się w dużej mierze poprawić ten niezwykle ważny element gry. Tym samym zakończył się trzeci obóz organizowany przez nasz klub, dwa wcześniejsze odbywały się pod szyldem „Trenuj z Pasją” w Limanowej oraz w Kołobrzegu. Łącznie we wspomnianych trzech obozach udział wzięło około 130 dzieci z różnych stron naszego kraju. Ciężka praca powinna zaprocentować już na początku sezon. Pierwsze zawody wojewódzki i ogólnopolskie odbędą się już we wrześniu. W tym miejscu ogromne gratulacje należą się trenerowi naszej Akademii Pawłowi Szelińskiemu, który był głównym organizatorem, a także kierownikiem wszystkich trzech obozów, a sama organizacja kosztowała go bardzo wiele pracy zarówno przed, jak i w trakcie samych obozów.

Dodaj komentarz