Bogoria liderem LOTTO Superligi

Po sześciu kolejkach LOTTO Superligi nasza drużyna przewodzi tabeli LOTTO Superligi z dorobkiem 15 punktów. Bogoria wyprzedza zespoły z Gdańska oraz Działdowa.

W dotychczasowych sześciu spotkaniach podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego odnieśli pięć zwycięstw oraz doznali jednej porażki 2:3 z Energą KTS Toruń. Warto jednak pamiętać, że z zespołem z Grodu Kopernika Bogoria grała bez swojego asa Panagiotisa Gionisa. W tym spotkaniu w LOTTO Superlidze zadebiutował 12-letni Miłosz Redzimski, który został najmłodszym zawodnikiem debiutującym w Superlidze. Najbardziej wartościowe spośród tych pięciu wygranych wydają się być mecze z Dekorglassem Działdowo i AZS Politechniką Rzeszów (oba wygrane 3:0) oraz Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz (3:2).

W tabeli LOTTO Superligi Bogoria ma tyle samo punktów co Unia AZS Gdańsk, która jeszcze w tym sezonie nie doznała jeszcze żadnej porażki. Nasz zespół wyprzedza ekipę znad morza dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów. Jeden punkt za Bogorią znajdują się drużyny Dekorglassu Działdowo oraz Dojlid Białystok. Dojlidy to zresztą jak do tej pory jedna z największych rewelacji LOTTO Superligi tego sezonu. W następnym spotkaniu ligowym dojdzie do starcia na szczycie. 25 listopada o godzinie 18 Bogoria na wyjeździe zmierzy się z Unią AZS Gdańsk. Wcześniej bo 15 listopada o 18.30 Bogoria zagra niezwykle ważne spotkanie w Lidze Mistrzów. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Vaillante Sports Angers TT. Zwycięstwo w tym meczu może otworzyć Bogorii drogę do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek. Mecz ten zostanie rozegrany w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.

Dodaj komentarz