Trójka Juniorów w najlepszej 15 w Polsce

W miniony weekend adepci Akademii Tenisa Stołowego Bogorii uczestniczyli w II Grand Prix Polski w Ostródzie. Aż trójka z nich znalazła się w najlepszej 15.

W Ostródzie w turnieju głównym czyli najlepszej 64 dzieci poniżej 18 roku życia znalazła się czwórka adeptów Akademii Bogorii. Bardzo blisko przebrnięcia eliminacji byli Szymon Wiśniewski oraz Kuba Lis, którzy jednak przegrali decydujące pojedynki o awansie. W gronie Juniorek w turnieju głównym wystąpili zatem Martyna Lis i Kasia Trochimiuk oraz w gronie Juniorów Miłosz Redzimski i Patryk Pyśk. Z grupy do turnieju pucharowego awansowali Miłosz, Patryk oraz Kasia, którzy zajęli drugie miejsca w swoich grupach. Martyna z kolei w swojej grupie mimo, że przegrała tylko jeden mecz przez gorszy stosunek setów zajęła trzecie miejsce i turniej skończyła w przedziale 33-40.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w Ostródzie Kasia Trochimiuk w rankingu ogólnopolskim zajmowała 38. miejsce. Dzięki bardzo dobrej grze w turnieju głównym nasza juniorka wygrała dwa pierwsze spotkania i awansowała do ćwierćfinału, w którym uległa późniejszej finalistce całych zawodów Natalii Szymczyk. Następnie Trochimiuk wygrała i przegrała jeden pojedynek co pozwoliło jej zająć bardzo wysokie 6. miejsce w całym turnieju Grand Prix. Do równie udanych turniej w Ostródzie mogą zaliczyć Miłosz i Patryk. Miłosz, który w Ostródzie rywalizował z przeciwnikami o pięć lat starszymi przegrał co prawda w pierwszej rundzie z finalistą turnieju Juniorów Szymonem Kolasą 2:4. Później jednak Miłosz wygrał cały turniej pocieszenia, co pozwoliło mu zająć wysokie 9. miejsce. Co więcej po drodze wygrał on wiele wartościowych pojedynków m.in. z aktualnym Mistrzem Polski Kadetów w singlu Jakubem Kwapisiem 3:2. W turnieju pocieszenia dobrze radził sobie również Patryk Pyśk, który zmagania skończył na 13. miejscu. Gratulacje dla całej grupy adeptów Akademii Tenisa Stołowego Bogorii oraz trenerów Zbyszka i Marcina, którzy byli obecni na turnieju w Ostródzie.

 

Dodaj komentarz