Kolejne sukcesy naszych Młodzików

Trzy złote medale w trakcie Mistrzostw Międzywojewódzkich wywalczyli w sobotę nasze Młodziczki i Młodzicy. Awans do drużynowych Mistrzostw Polski wywalczyły Ola Oskiera i Milena Mirecka.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa to zawody w których rywalizują najlepsi Młodzicy z województw mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. W zawodach rozgrywanych w Lidzbarku Warmińskim Bogorię reprezentowali: Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz, Milena Mirecka, Piotr Garwoła, Kamil Sadowski, Fabian Sprzączak oraz Krzysztof Stąporek. Dzięki temu nasza Akademia miała największą ilość uczestników. Największą wygraną sobotnich zawodów okazała się Tosia Zembowicz, która wygrała rywalizację zarówno w singlu, jak i w deblu z Zosią Śliwką. W finale singla Tosia pokonała 3:2 Natalię Bogdanowicz. Zosia z kolei oprócz złota w deblu z Tosią, wywalczyła również brąz w grze indywidualnej.

Wysokie miejsca w singlu zajęły również Milena, która była piąta oraz Ola, która zajęła szóste miejsce. Co więcej dziewczyny zdobyły srebrny medal w deblu. Najważniejszy jednak tego dnia było dla nich zwycięstwo w eliminacyjnym turnieju do Drużynowych Mistrzostw Polski. W pokonanym boju dziewczyny zostawiły drużyny z Działdowa i Jeżewa. Kolejny złoty medal dla naszej Akademii tego dnia wywalczyli Fabian Sprzączak oraz Krzysztof Stąporek w grze podwójnej. W grze indywidualnej Krzysztof zajął piąte miejsce, zaś Fabian szóste. Drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym do drużynowych Mistrzostw Polski zajęli nasi juniorzy w składzie: Patryk Pyśk, Kuba Lis, Adam Stąporek. Niestety druga pozycja nie dała im przepustki do Mistrzostw Polski. Gratulacje dla całej grupy naszych zawodników.

Dodaj komentarz