Milena Mirecka drugą Żaczką w Polsce

Aż trójka adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego znalazła się w najlepszej dwunastce w trakcie III Grand Prix Polski Żaków rozgrywanego w Sępólnie Krajeńskim. Na drugim miejscu podium turniej ukończyła Milena Mirecka.

We wspomnianym Sępólnie Krajeńskim wystąpiła szósta adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego. Piątkowych eliminacji nie przebrnął Tomek Fabisiak, który przegrał dopiero w decydującym spotkaniu o awansie do turnieju głównego. W sobotnim turnieju głównym znalazła się piątka naszych młodych zawodników: Milena Mirecka, Ola Oskiera, Fabian Sprzączak, Kuba Dobosz oraz Piotr Garwoła. Z tego grona jedynie Piotrek nie awansował ze swojej grupy do najlepszej 32 turnieju. Wygrał on jednak spotkanie o miejsca od tyłu i zawody ukończył na miejscach 33-40. Milena z Olą wygrał swoje grupy, zaś Fabian z najmłodszym z naszych adeptów Kubą zajęli drugie miejsca.

W turnieju pucharowym świetnie radziły sobie dziewczyny, które po wygraniu dwóch pojedynków awansował do ćwierćfinału. Kuba doznał z kolei dwóch porażek i zajął miejsca w przedziale 25-32. Trzeba jednak pamiętać, że w Sępólnie walczył z przeciwnikami o dwa lata starszymi. Fabian z kolei w turnieju pucharowym wygrał trzy gry i trzy również przegrał, co pozwoliło mu zająć wysokie 12. miejsce. W niedzielnym ćwierćfinale Milena trafiła na Olę. W pojedynku zawodniczek Bogorii lepsza okazała się ta pierwsza zwyciężając 3:1. Ola po porażce z Mileną wygrała jedną grę i jedną przegrała, dzięki czemu turniej ukończyła na 6. miejscu. Milena z kolei wygrała następnie pojedynek półfinałowy 3:0 w setach. W finałowym spotkaniu mimo walki Milena uległa 1:3 Matyldzie Hadryś z Częstochowy. Mimo to drugie miejsce to jej życiowy sukces i najlepszy wynik w historii startów w turnieju rangi Grand Prix Polski. Całej naszej ekipie wraz z trenerami Pawłem Szelińskim i Adamem Białkiem składamy gratulacje za udany start.

Dodaj komentarz