W niedzielę wszyscy na Bogorię

Czas na decydujące zmagania LOTTO Superligi w sezonie 2018/2019. Na początku maja Bogoria w kluczowych meczach o Mistrzostwie Polski zmierzy się z zespołem PKS Kolping FRAC Jarosław.

Rewanżowy mecz półfinału play-off zostanie rozegrany 5 maja o godzinie 17 w Hali sportowej w Grodzisku Mazowieckim, znajdującej się przy ulicy Westfala 3a.

Najpierw jednak 3 maja drużyna Bogorii zmierzy się na wyjeździe z ekipą z Jarosławia. Zwycięzca dwumeczu awansuje do wielkiego finału LOTTO Superligi (w jego ramach odbędzie się tylko jedno spotkanie). Nasza drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Redzimskiego okazała się najlepsza w rundzie zasadniczej przegrywając jedynie dwa spotkania. Zespół z Podkarpacia z kolei sezon zasadniczy zakończył na czwartym miejscu. Mimo to szansę obydwu drużyn na zwycięstwo można ocenić po połowie. Oba zespoły mają w swoich szeregach zawodników ze światowej czołówki. Szczególnie groźny po stronie Kolpingu może być Hou Yingchao, który w rozgrywkach LOTTO Superligi ma indywidualny bilans 27 zwycięstw i 1 porażki. Kibice Bogorii liczą z pewnością najmocniej na swoich liderów czyli Panagiotisa Gionisa oraz Kaia Konishiego, który już nie raz w tym sezonie pokazał, że potrafi pokonywać najlepszych zawodników globu.

PKS Kolping FRAC Jarosław broni tytułu Mistrza Polski z poprzedniego sezonu. W finale wówczas Kolping pokonał w Gdańsku 3:1 właśnie nasz zespół. Dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego będzie  to zatem świetna okazja do rewanżu. W fazie zasadniczej w spotkaniach między tymi drużynami Bogoria przegrała pierwszy mecz w Jarosławiu 1:3, zaś w swojej hali zwyciężyła 3:0. Wsparcie kibiców może okazać się bardzo ważne w tej rywalizacji, dla tego wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy 5 maja do Hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim

Dodaj komentarz