Bogoria w wielkim finale LOTTO Superligi

Ogromny sukces odnieśli tenisiści Bogorii pokonując w dwumeczu drużynę PKS Kolping Frac Jarosław 6:1. W pierwszym meczu w Jarosławiu nasz zespół zwyciężył 3:1, wczorajszy rewanż w Grodzisku Mazowieckim zakończył się wiktorią Bogorią 3:0.

Przed rozpoczęciem półfinałowej rywalizacji LOTTO Superligi z ekipą Podkarpacia wielu ekspertów dawał równe szanse obydwu drużynom. Nasz przeciwnik bronił mistrzowskiego tytułu z poprzedniego sezonu, kiedy to w finale pokonał Bogorię 3:1. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego wygrali z kolei fazę zasadniczą LOTTO Superligi. Naszym zawodnikom całkowicie udał się rewanż za finał z poprzedniego sezonu. Dużo bardziej emocjonujący przebieg miało spotkanie w Jarosławiu, które Dartom Bogoria zwyciężyła 3:1.

Już pierwsze spotkanie Kaia Konishiego z Tomasem Konecnym było niezwykle zacięte. Po czterech setach mieliśmy wynik 2:2 i o wszystkim miała zadecydować piąta partia. W niej minimalnie 14:12 lepszy okazał się Konishi, który wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie w meczu. Prowadzenie, którego dzięki Panosowi nie oddaliśmy do końca. Panagiotis Gionis najpierw pokonał 3:1 w setach Kou Leia. Spotkanie to stało na niezwykle wysokim poziomie i obfitowało w wiele efektownych wymian. Drugie zwycięstwo Grek odniósł przy prowadzeniu 2:1 dla Bogorii. Tym razem jako pokonany od stołu musiał odejść Tomas Konecny. Dwa wygrane single Panosa poprowadziły Bogorię do wygranej w całym meczu 3:1. Przy stanie 2:0 dla Bogorii, Marek Badowski minimalnie uległ Piotrowi Chodorskiemu 2:3 w setach.

Zwycięstwo 3:1 było bardzo dobrą zaliczką przed niedzielnym meczem rewanżowym w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Mimo to zawodnicy oraz sam trener wiedzieli, że to tylko połowa drogi do finału LOTTO Superligi. Wczoraj zagrali oni kolejne kapitalne spotkanie wygrywając 3:0. Już pierwsze zwycięskie spotkanie Panagiotisa Gionisa stawiało naszą drużynę w dobrej sytuacji. Gionis w meczu otwarcia pokonał 3:1 w setach Tomasa Konecnego. Przy stanie 1:0 dla Bogorii dużo łatwiej grało się Markowi Badowskiemu, który za przeciwnika ponownie miał Piotra Chodorskiego. Markowi tym w 100% udał się rewanż gdyż jego wygrana 3:1 w setach zapewniła naszej drużynie awans do finału LOTTO Superligi. Zwycięstwo Bogorii w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a przypieczętowała wiktoria Kaia Konishiego z Kou Leiem. Konishi zwyciężył w tym pojedynku 3:1 w setach.

W finale nasi tenisiści zmierzą się z drużyną Dekorglassu Działdowo, która w dwumeczu okazała się lepsza od Unii AZS Gdańsk. Spotkanie finałowe zostanie rozegrane 25 maja o godzinie 16 w Gdańsku. O tytule zadecyduje tylko jedno spotkanie. Dartom Bogoria w Gdańsku powalczy o siódmy tytuł mistrzowski, Dekorglass z kolei powalczy o swój pierwszy tytuł. Na koniec chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim kibicom, którzy mocno wspierali nasz zespół w dwumeczu. Zarówno tym, którzy pojechali 3 maja do Jarosławia i głośno dopingowali nasz zespół, jak i tym którzy wczoraj stworzyli niesamowitą atmosferę w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Liczymy, że również 25 maja mocno będziecie nas wspierać w Gdańsku.

Kolping FRAC Jarosław- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Tomas Konecny- Kaii Konishi 2:3
Kou Lei- Panagiotis Gionis 1:3
Piotr Chodorski- Marek Badowski 3:2
Tomas Konecny- Panagiotis Gionis 0:2

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- PKS Kolping FRAC Jarosław 3:0
Panagiotis Gionis- Tomas Konecny 3:1
Marek Badowski- Piotr Chodorski 3:1
Kai Konishi- Kou Lei 3:1

Dodaj komentarz