V jubileuszowa edycja Pingla Cup za nami

Wiele radości i pozytywnych emocji dostarczyła wszystkim uczestnikom V edycja turnieju ogólnopolskiego Pingla Cup. W zawodach organizowanych przez klub Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki uczestniczyło 140 dzieci z całej Polski.

Z Nowego Targu, Kraśnika, Brzegu Dolnego oraz odległych miejscowości naszego kraju w sobotę i niedzielę do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a zjechali się Skrzaci oraz Żacy. Wszyscy uczestnicy oprócz sportowej rywalizacji mieli okazję poczuć się jak zawodnicy LOTTO Superligi, a także otrzymać wartościowe nagrody. Dzieci miały możliwość rozgrywania swoich spotkań na specjalnej wykładzinie gerflor. Niemal wszyscy zawodnicy wraz z rodzicami i trenerami udzielali wywiadów trenerowi naszej pierwszej drużyny Tomaszowi Redzimskiemu, co również sprawiło im wiele frajdy. Do tego różne konkursy oraz zabawy sprawiły, że każde dziecko z Grodziska Mazowieckiego wracało z dużym uśmiechem na twarzy.

Turniej został w sobotę otwarty przez burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego, starostę Grodziskiego Marka Wieżbickiego, a także prezesa naszego klubu Dariusza Szumachera. Wszyscy z nich życzyli dzieciom dobrej zabawy, a także sportowej rywalizacji w duchu fair play. W niedzielę z kolei oprócz tych samych gości, zawody otwierał kierownik obiektu przy ulicy Westfala 3a Marek Masłowski. Wielkim przeżyciem dla dzieci było również wyczytanie przez spikera oraz zbiegnięcie do pola gry w rytmie muzyki eye of the tiger. Ciekawych możliwości nie zabrakło również dla rodziców oraz trenerów. Ci pierwsi mogli wziąć udział w warsztatach psychologicznych „Jak być dobrym rodzicem”, z kolei trenerzy mieli możliwość wysłuchania warsztatów technicznych trenera Tomka.

W niedzielę kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów dla dzieci była możliwość pogrania z medalistą Mistrzostw Polski seniorów Kubą Folwarskim. Kolejka do Kuby była bardzo długa, a każda wygrana z tak dobrym zawodnikiem sprawiała przyjemność. Dzięki rekordowej puli nagród w historii turnieju Pingla Cup bardzo dużo dzieci mogło wygrać nagrody w losowaniach. Najlepsi zawodnicy w danych kategoriach mogli z kolei otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez firmę Stiga. Wręczenia nagród dokonywał m.in. zawodnik LOTTO Superligi Paweł Fertikowski. Sam turniej został przeprowadzony sprawnie. 

To wszystko było możliwe dzięki wsparciu wielu podmiotów i firm. Chcielibyśmy szczególnie serdecznie podziękować firme DPD, Ministerstwu Sportu i Rekreacji, Urzędowi Marszałkowskiemu, Mazovii, Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, firmie Dartom oraz Stidze za wsparci finansowe oraz ufundowane nagrody. Uczestnikom turnieju, trenerom oraz rodzicom chcielibyśmy z kolei podziękować za stworzenie niezwykłej atmosfery oraz wszystkie miłe słowa. Liczymy, że wszyscy wrócicie do nas za rok na VI edycję turnieju Pingla Cup. W linku poniżej znajdziecie szczegółowe wyniki turniejów:

http://bogoriagrodzisk.pl/pinglacup/pingla-cup-2019/turnieje